Cisco EPC2012 (model kablowy) podpięty pod WDR4300 z Luci - jak skonfigurować?

Witajcie,
Przez ten miesiąc walczyłem z UPC o danie mi modemu zamiast modemo routera. Wszystko świetnie tylko nie potrafię go skonigurować na WDR4300 z Luci.
Tutaj macie wyciąg z ipconfig przy przpiętym modemie bezpośrednio pod komputer.

No a w zakłądce WAN z Luci napisałem tak: (Serwer DHCP jest wyłączony)

A w zakładce LAN jest tak:

Niestety nadal to wszystko nie działa przy podłączeniu "ISP -> Modem kablowy -> WDR4300 -> PC" w PC internetu nie ma. Moglibyście kierowac co robie źle?

Błagam pomóżcie, bo już nie wiem co robię źle...

Najpierw opisz jak masz podpięty WDR- przez WAN czy LAN bo to różnica.

Adresacja na komputerze jest w automacie pobierana?

Podłączam pod niebieski port WAN, ten pojedyńczy.

Masz na myśli to połączenie "ISP -> Modem kablowy -> WDR4300 -> PC" to nic nie wpisuję windows sam sobie wszystko ustawia, tylko ten Luci nie potrafi, na oryginalnym FW wszystko ładnie z automatu działa...

Powinno działać w automacie także na routerze (Dynamic IP). Z tego co wiem UPC nie stosuje żadnych ograniczeń czy autoryzacji w sieci.

Czyli jak mam to ustawić? Na co ten port WAN przepiąć i na co LAN ustawić?!

Pozostawić w automacie port WAN (Dynamic IP) i po zmianie zrobić restart prądowy modemu od dostawcy. LAN może zostawić domyślnie bez żadnych zmian.

Dobra, działa na DHCP, nie wpadłbym na to, że trzeba restart prądowy modemu robić.. Dziękuję!!

W sesji połączenia zapamiętuje poprzedni adres fizyczny czyli w twoim przypadku mac komputera. Dlatego nie chciał nadać adresacji innemu urządzeniu.

Hmm, a czemu "połącz" nie rozwiązuje problemu w takiej sytuacji? Wtedy to chyba się router odłącza i ponownie łączy.. O ile coś źle nie myślę.

Ale mac nadal siedzi w pamięci router dostawcy (tablica ARP) który rozdaje adresację w sieci. Dopiero koniec sesji (połączenia router dostawcy <-> modem) powoduje wyczyszczenie tej tablicy i możliwość "zaciągnięcia" nowych danych.

Jeszcze jedno pytanie mam.. Czy da się zrobić tak, abym na jedynym używanym porcie ethernet (lan) miał zewnętrzne ip? W skrócie do PC po kablu chcę mieć zewnętrzne a wifi może być wewnętrzne..

Jeżeli masz jedno IP dostępne od operatora to nie da się. Poza tym jest to dość niebezpieczne. Lepszym rozwiązaniem jest przekierowanie odpowiednich portów na routerze względem usług/serwerów które potrzebujesz udostępnić w internecie,

Możesz podesłac mi jakiś temat z takim czymś odpisanym? Ahh.. I czy z tym ma jakiś związek DDNS?

Może sprecyzujesz dokładniej o co ci chodzi?

DDNS to domena (nazwa) zamiast adres IP. Czyli zamienia twój zewnętrzy adres IP (numeryczny) na nazwę łatwą do zapamiętania. Można używać ich wymiennie.

No załóżmy, że chcę z mojego komputera zrobić FTP i udostępnić go w sieci, to jak ja ten porty muszę przekierować?


Ogólnie port 21 lub 20 i 21 w zależności od trybu pracy FTP-a (passive czy active).