Ciągłe rozłączanie TL-WR842ND

Co to za dostawca? O jakiej prędkości łącza mówimy? Pokaż jeszcze Wireless Settings i DHCP Settings!

Przepraszam za szybko wysłałem...
Dostawca - kablówka dokładnie waldex Katowice
Prędkość: 20 mb/s
Do routera podłączony jest modem od kablówki.

W zakładce Wireless Settings ustaw tryb pracy na 11bg lub samo g jeżeli jest do wyboru, Save i reboot routera. Testuj wtedy stabilność dostępu do internetu. Jest możliwość że twój laptop robi duże zakłócenia.

Zrobione zdam relacje później.
No może i laptop robi jakieś zakłócenia, ale przecież to powinno działać ? Przecież na d-link nie miałem takich problemów a ewidentnie coś z wifi szfankuje

D-link prawdopodobnie chodził w trybie 802.11g?

Tak jest ...
Ale dlatego wymieniłem router, żeby mieć n :frowning: To co laptop do naprawy?

Spróbuj konfiguracji z trybem 802.11g i wtedy będziemy dalej rozmawiać.

Podaj model karty WiFi z laptopa oraz spróbuj zaktualizować sterownik do tej karty.

Na b i g sieć chodzi fajnie i nie zrywa z tego co widzę.
Sterownik zaktualizowany dziś - najnowsza wersja z grudnia.
Jak włączę obsługę n to problem powraca od razu.
Karta to Intel Wireless N 7260

Czy prędkości internetu są takie jak po kablu?

Zależy od miejsca w mieszkaniu, najbliżej routera ta prędkość jest bardzo zbliżona dalej od routera spada do 5 mb/s z 20 mb/s

To normalne że sygnał ma wpływ na szybkość sieci bezprzewodowej.

No tak o prędkością Internetu nie martwię się tak jak tym rozłączaniem. Bo w sumie mam teraz router taki jak ten d-link bo na b i g chodzi super, ale jak załącze n to już zaczyna się ...

Tu już nie pomogę, tryb n nie jest ci potrzebny a sam widzisz że szeroko pracujące karty sieciowe robią straszne zakłócenia w etrze.

Wczorajsze testy wypadły bardzo pozytywnie :slight_smile: - po wyłączeniu obsługi n sieć w końcu jest stabilna i pozostane przy tym fakcie :slight_smile:
Bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas i pomoc - bo była rzeczowa i konkretna i pomogła mi rozwiązać mój problem.
Pozdrawiam Witek