Bridge: Cellpipe 7130 i WR 1043ND

Mam następujący problem:
Mam z Orange Internet DSL - dali mi cellpipe 7130; niestety mam w innym pomieszczeniu urzadzenie, ktore nie ma wifi:
chcialem zrobic wifi bridge pomiedzy cellpipem i wr 1043nd -> a potem polaczyc to urzadzenie ethernetem z routerem tplinka.
robilem tak:

  1. instaluje na komputerze tplinka - podlaczam kablem do cellpipe i do kompa (static ip)
  2. po zainstalowaniu wpisuje 192.168.1.1 w przegladarke - w ustawieniach bezprzewodowych nadaje nazwe nowej sieci; wpisuje mode: 11bgn mixed; channel width 40mhz; max tx rate: 300mbps
    daje enable bridge: wyszukuja odpowiednia siec i dane do logowania
  3. wylaczam dhcp
  4. nie zmianiam domyslnego ip - zakres adresow cellpipe to 10.0.0.1 --- a tp link 192.168.1.1 ----
  5. robie reboot
    i zaczynaja sie problemy: odlaczam kabel od kompa i lapie nowa siec po wifi - wszystko smiga; niestety tylko na tym kompie, na ktorym instalowalem router (?!); kazde inne urzadzenie ma ograniczone polaczenie

po drugie - gdy odlaczam kabel laczcy cellpipie i tp link (w koncu chce wifi bridge) - nie ma internetu :confused: w statystykach ruchu mam ze paczki sa wysylane - ale nic nie jest odbierane :confused:
probowalem jeszcze w ustawieniach cellpipe'a zaznaczyc tryb pracy "mostek beezprzewodowy" i wskazywac router tp linka jako bridge z drugiej strony - ale to powodowalo ze w ogole nie mialem internetu (!?)

jakies sugestie?
pozdrawiam,
pb.

Dobrze rozumiem że chcesz użyć WR1043ND jako klient (odbiornik)?

Do tego TPlinka wgraj soft Gargoyle i na nim zrób połączenie jako most bezprzewodowy/przekaźnik:

tak, ten TP link chciałem uzyz wlasnie jako odbiornik
sprobuje gargoyle'a wieczorem i dam znac czy poskutkowało
pb.

To jedyne sensowne rozwiązanie w tym przypadku. WDS z reguły nie działa na dwóch różnych chipsetach (różni producenci).

most działa; ciekawe jest to, że po podlaczeniu mostu szybkość lacza spada o jakies 30% (zarówno gdy lacze się komputerem z glownym routerem jak i klientem); w obu przypadkach do sieci podlaczony był tylko mój laptop

Mówisz o połączeniu bezprzewodowym?

co ciekawe - bez znaczenia czy lacze się po wifi czy po kablu i czy robie to z glownym czy z klientem - jak stoi most, mam -30% szybkości lacza ;] srednio mi to przeszkadza w praktyce, wiec i tak nie narzekam

Przy połączeniu z CellPipe nie powinno być problemów, z WR1043ND straty będą bo jedno radio obsługuje w tym samym czasie odbiór i nadawanie.