Brak połączenia ze stroną konfiguracyjną. WDR 4300

Sorki. Pingi do routera idą bez problemu.

No to na jakiej podstawie sądzisz że "przerywa" skoro ping jest stabilny???

Przerywa mi w drodze do internetu. Testowałem sam modem i działa bez problemu. Problem z przerywaniem dostępu do internetu oraz braku dostępu do routera napotkałem po podłączeniu WDR 4300. Jak wspomniałem połączenie między PC-> router jest, tylko jest on "niedostępny" i niestabilny dla PC połączonego kablem.

Zrób taki test, 3 ping obok siebie -

Wyrzuciło mi na wstępie chwilowy brak dostępu przy

"brak 8.8.8.8 i wp.pl - oznacza brak dostępu do internetu na samym routerze, sprawdzamy konfigurację portu WAN i okablowania od dostawcy internetu - (założenie ping 192.168.1.1 jest stabilny)"
"

Pomijając okablowanie dostawcy które testowałem na samym modemie to wychodzi na to ze problem stanowi router.

Jeżeli możesz zrób to równolegle kablowo i bezprzewodowo.

Jak masz podpięty wdr, przez port WAN czy LAN.

PC-Router port LAN

Nie o to mi chodziło. Modem-router.

Modem - router port WAN

Próbowałeś portem LAN z wyłączonym serwerem DHCP na wdr.

Głupie rozwiązanie które nic nie wnosi... Sorry za ostre słowa ale zepsułem sobie tylko sieć i musiałem resetować router. Nie miałem backup'a więc może to i też moja wina. Nie nie pomogło. Ktoś wie czy można coś jeszcze zrobić czy mam reklamować sprzęt?

Bo zrobiłeś to nieumiejętnie.
Czekam na obrazki i testy z mojego zapytania, równoległy ping test na kablu i bezprzewodowo jeżeli masz takie możliwości sprzętowe.

Mam, zaczynam tersty na nowej sieci. Zapuszczę na noc. Wyniki podam jutro.

Ok, czekam na wyniki,
Na dłuższą metę dobrym rozwiązaniem jest automat -

Korzystam dodatkowo z ping monitor free ale powiątpiewam w ten program. Wypróbuję Twój. Dzięki Wam za pomoc.

Powiem tak, skoro żadna metoda połączenia nie przynosi rozwiązania to oddaj go na gwarancję póki masz.

Wyniki testów. Nie chce wklejać obrazków ponieważ za dużo danych na nich jest. W razie potrzeby zrobię to. Laptop po Wifi zgłaszał upływ limit czasu przy pingu na google i 8.8.8.8 w różnych odstępach czasowych. W dodatku były to pojedyńcze przypadki. Ping na router wzorowy bezstratny. Z kolei przy komputerze PC było trochę gorzej. Ping na google i 8.8.8.8 sypał się częściej. Jak już zgłaszał przerwanie to przy obu adresach w tym samym czasie. Przerwania był pojedyńcze i dłuższe. W pewnych momentach wyskakiwał nawet error. Teraz trochę statystyk:
Obydwa komputery puściły prawie 39k pingów. Laptop zgłosił pojedyńcze przerwania w liczbie 60. PC zgłosił przerwania w liczbie 80. Niby mało ale w pewnych momentach widać było że internet po prostu przestał działać. Poniżej wklejam tylko wynik z PC- częściowy wynik przerwań.

Witam,
Temat do zamknięcia! Przepraszam za problemy ale przyczyną był system. Nie brałem wgl tego pod uwagę ponieważ stary router działał, internet śmigał. Posiadam płytę główną MSI gaming i do tego jest sterownik Qualcom Atheron który strandardowo (nawet z płytą dołączaną do płyty głównej) instaluje program/programy które przysparzają problemy: QUalcom Atheros Performance SUite i zestaw killer network. Rozwiązaniem było odinstalowanie wszystkiego co związane z siecią i zainstalowanie czystego sterownika ethernet. Wychodzi na to że sprzęt TP link jest wrażliwy na te programy. Dzięki Wam wszystkim za pomoc, dużo się nauczyłem przez próbę rozwiązania tego problemu.
Pozdrawiam
Łukasz

Skoro temat rozwiązany to zamykam. Zapraszamy ponownie.