Brak polaczenia wds z zabezpieczeniem wpa2

Witam serdecznie
Posiadam router glowny - tplink w8960n i router z ktorym chce zrobic wds tplink wr841nd.
Korzystalem z poradnika http://www.tplink.com/pl/article/?id=264
I przy konfiguracji bez zadnych zabezpieczen sieci polaczenie wds chodzi bez problemu a po dodaniu zabezpieczenia wpa2 drugi router wr841nd nie moze sie polaczyc z "matka". Oczywiscie wpisalem haslo na obydwu routerach.

Dodam tylko ze z tego poradnika zamieszczonego powyzej nie moge zrobic kroku 3:
"Krok 3 Z menu znajdującego się po lewej stronie wybierz opcję Wireless -> Wireless Bridge . Parametr AP mode ustaw na Access Point, natomiast parametr Bridge Restrict ustaw na Enabled. Ustaw adres fizyczny MAC podstawowego routera TD-W8960N. Adres fizyczny urządzenia znajduje się na spodzie obudowy"
--- poniewaz nie moge znalezc tej opci w ustawieniach.

Prosze o pomoc bo mecze sie od 2 dni.

Zobacz czy na szyfrowaniu WEP uzyskasz połączenie.

Dodam ze router tplink wr841nd czyli "synek mamy" cos szwankuje jesli chodzi o same wejscie na jego ip. Za kazdym razem jak chce cos zmienic musze robic restart bo nie moge wejsc na zmienionie ip. A ustawilem 192.168.1.251.
Dziekuje za odpowiedz. Nie moge ustawic na matce wep(hex) bo nie mam takiej opcji. Mam do wyboru:wpa enterrpise, wpa personal, i to samo wpa2 i mixed. Co wybrac?
Natomiast na "synku" jest opcja wep(hex)...

Czyli rozumiem,że jak zmieniasz IP na 192.168.1.251 nie możesz wtedy się zalogować na router tak ? Dzieje się dlatego tak że masz na nim wyłączony serwer DHCP i w takim razie trzeba przypisać adresację ręcznie do karty sieciowej żeby można się zalogować .
Czy firmware na routerach masz zaktualizowane do najnowszych wersji ?

Tak Wojtku, dokladnie sie tak dzieje. Prosilbym o poradnik jak przypisac te dhcpy.
matke nie aktualizowalem od nowosci, ale najnowszy firmware wyszedl z 2011 wiec +/- kiedy ja kupilem. A synek jest swiezy ze sklepu. Nie ma mnie teraz w domu, ale zq 2 h bede z powrotem to sprawdze softy.

Myslisz ze uda sie zrobic wds z zabezpieczeniem bez problemu? Bo jesli nie to moze zrobc siec otwarta, ale z filtrowaniem MACow i dodac MACi tylko komputerow krote bede podpiete pod siec...

Osobiście proponuję na ten TP link WR 841ND wgrać alternatywny soft Gargoyle . I skonfigurować go wtedy jako

Podaj jaką masz wersję sprzętową TP linka ( jakie ma V1 czy v2..itd. ) Wtedy zabezpieczysz sobie sieć na najwyższym szyfrowaniu .

Tutaj masz jak się wgrywa Gargoyle:

Za proste zabezpieczenie do obejścia nie polecam .

ok wielkie dzieki. Jak juz wgram nowego softa dam znac.

Podaj wersję sprzętową . Podam Ci gotowy obraz do routerka .

podam Ci po 15. Dzieki :slight_smile:

Muszę też dopowiedzieć że połączenie WDS między routerami ADSL a xDSL często szwankuje (inne chpsety) dlatego dobrze jest zastosować repeater lub jak w twoim wypadku alternatywne oprogramowanie i wtedy konfiguracja repeatere.

wersja softu wr841nd to: 8.2
a w8960n to 3.0

Dla W8960N nie ma alternatywnego oprogramowania. Konfiguracja wzmacniacza -

ok tylko czy na "matce" tez musze instalowac rowniez tego typu oprogramowanie, czy tylko na wr841 i powinno chodzic?

Pisałem w poście wyżej proszę o przeczytanie.

moje niedopatrzenie:)
zainstalowalem podanego przez Ciebie softa i smiga:) dziala wszystko z zabezpieczeniem:) bardzo sie ciesze i dziekuje za pomoc;)

Jeżeli wątek wyczerpany proszę o zamknięcie. Zapraszamy ponownie w razie problemów z konfiguracją. Pozdrawiam Administrator forum!