Brak połączenia TL-WR702n z dekoderem CP

Zrobiłem reset 30/30/30, potem zgodnie z instrukcją ustawiłem Clienta.
Lapek połączył się z routerem głównym i był na lapku net.
Podłączyłem do dekodera no i ... d**a >:(
"Nie wykryto podłączonego urządzenia bezprzewodowego.
Upewnij się, że urządzenie TP-Link jest podłączone do dekodera.
Wykonaj reset urządzenia bezprzewodowego do ustawień fabrycznych opisanych w instrukcji
i spróbuj ponownie naciskając OK."
Zaraz jeszcze zmienię na Polskę i wyłączę WDS.
[edit]
Teraz nie mogę wbić się na 702n.
Zmieniam IP na 192.168.0.10 i wpisuję w przeglądarkę http://192.168.0.254/ i nic :cry:

Zaznaczasz na dekoderze połączenie Kablowe ?

Zmienione na Polska.
WDS zostało na Auto, bo nie ma opcji wyłącz (jest Auto/3Addr/4 Addr).
Wojtek co to znaczy poł. kablowe?
Robię zgodnie z instrukcją Polsatu:

  • podłączam 702n
  • wchodzę w ustawienia i wybieram "Konfiguracja dostępu do sieci bezprzewodowej (Wi-Fi)"

Przypomnę mój pierwszy wpis: po wyjęciu z pudełka wszystko podłączyłem, uruchomiłem i działało.
Problem zaczął się po aktualizacji firmware.
Skłaniam się do powrotu do starego softu.
Choć to dziwne, ale może jednak notka ze strony Polsatu ma jakiś sens?

Jak możesz po Wifi skoro po lanie się łączysz ? Spróbuj wrócić do starszego softu nic nie szkodzi .

Tak jest dekoder skonfigurowany.
Instrukcja od CP:
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/WIFI_instrukcja_22042014.pdf

Ustaw jako połączenie przewodowe nie wifi .

Nie ma takiej opcji.
Dekoder musi wykryć router wifi.
A powrót do starego softu normalnie - po prostu wgrać stary na router?

O ile pozwoli na to nowe oprogramowanie ale zasada właśnie taka jak napisałeś.

Opis ze strony TP-Linka do softu "TL-WR702N_V1_130314" chyba wszystko wyjaśnia /że też wcześniej nie przeczytałem >:( :
Data publikacji: 14.03.2013
Język: Angielski
Rozmiar pliku: 1.38 MB
System operacyjny: Win2000/XP/2003/Vista/7/8/Mac/Linux
Modyfikacje i korekty błędów:
1. Umożliwia współpracę z wybranymi modelami dekoderów Cyfrowego Polsatu
Uwagi: For TL-WR702N(UN) V1
http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WR702N&version=V1#tbl_j

Nie bardzo rozumiem twój post? Wszyscy o tym wiemy że starsze oprogramowanie współpracuje z tunerami CP!?

Ty na pewno tak 8) - ja niestety nie :-[
No, ale ja nie jestem adminem forum TP Linka :stuck_out_tongue:
Chodziło mi o opis "Modyfikacje i korekty błędów".
Pozostałe, nowsze wersje nie są opisane współpracą z CP, tylko mówią o konkretnych błędach usuniętych w stosunku do poprzednich wersji.

Wr702N to uniwersalne urządzenie ciągle będące w normalnej sprzedaży więc nie ma się co dziwić że jest co jakiś czas aktualizowane. Pewnie panowie z Polsatu nie mają takie potrzeby aby zmieniać oprogramowanie tunera równolegle ze zmianami oprogramowania TP-Linka.
Pozostaje wrócić do starego o ile nowe pozwoli na to.

WR ma włączone DHCP czy wyłączone? Dekoder ma przydzielone IP, sprawdzałeś w ustawieniach sieci?

#Marcin

Drogi Adminie to wszystko wiem. Miałem na myśli tylko fakt, że inne wersje (nowsze) nie mają info, że współpracują ze sprzętem CP.
Na chwilę obecną wróciłem do starego softu, po czym reboot i bez resetów wpiąłem do dekodera i śmiga bez problemów.
Problem pewnie jest w sofcie dekodera - jak pisałem na lapku łapał neta bez problemów.
Trochę to dziwne - sądziłem, że przy odp. ustawieniach da się to połączenie ogarnąć.
Może chodzi o wielkość firmware - stare ma ok. 1,38 MB, a wszystkie nowsze ok. 1,62 MB?
W każdym razie wielkie dzięki dla Admina, oraz (szczególne) dla wojtek2803 - za poświęcony czas i chęć pomocy! :slight_smile:
#Chaca - a jak powinno być z DHCP?
IP router miał przydzielone.
Może za kilka dni wrócę do tematu i ponownie powalczę - może z wcześniejszą wersją softu?
Pzdr for @ll :smiley:

No i przy tym musisz zostać :slight_smile: