Brak pobierania automatycznie adresu WAN

Dzien dobry :] Ostanio przestal mi dzialac bezprzewodowo internet i postanowilam od nowa przekonfigurowac router natrafilam na problem z ktorym nie moge sobie poradzic. Gdy laptop jest b
ezposrednio podlaczony do modemu internet jest, zas gdy podlacze router juz go nie ma. Dodam ze adres mac jest skolonowany, w opcji Operation Mode wybralam AP Client Router, w opcji Connection Type - Dynamic. Przegladnelam Wasze forum ale nic mi nie pomoglo rozwiazac problemu, pierwszy raz pisze post wiec prosze o wyrozumialosc, aby byc bardziej zrozumiala pozwole sobie dodac pare prscreenow ktore moze okaza sie pomocne. Za wszelkie sugestie dziekuje :]
Bezposrednio nmodem do laptopta

Z routerem

Stan

DHCP

Co to za model routera? Masz jakiś modem od dostawcy internetu?

Model routera to TP-LINK TL-WR543G. Dostawca internetu jest Multimedia Polska S.A., nie jestem w tej chwili podac modelu modemu... Dodam ze pare dni temu z tym samym modemem i routerem normalnie internet dzialal...

tak na wstępie - jeśli łączysz port WAN routera kablowo z modemem operatora, to na 100% router NIE może być skonfigurowany jako
" AP Client Router"
natomiast powinien być jako " AP Router"
sprawdź czy po zmianie konfiguracji adres MAC nadal pozostanie prawidłowo sklonowany

Zmienilam w opcji Operation Mode na AP Router

Automatycznie pobraly sie dane

Stan:

Ale wciaz nie mam internetu i w zakladce Site Survey nadal brak mojej sieci...
(Modem z Multimedii to Arris CM820S)

więc wygląda na to, że internet do routera już dociera

(dane które się pobrały są identyczne z tym co dostajesz od operatora w przypadku bezpośredniego podpięcia komputera kablem do modemu, czyli jest OK, a MAC jest sklonowany poprawnie)

w jakiej zakładce "site survey"??
gdzie masz tą zakładkę?

w routerze ustawionym w tryb "nadawania wifi" (czyli tryb "AP router") "site survey" nie działa celowo - bo ta funkcja służy do podłączania się do innych sieci wifi routerem (w trybie "AP client router" który nas nie interesuje), a Ty chcesz odwrotnie
czyli wyszukiwanie sieci wifi musisz przeprowadzić na laptopie, a nie na routerze

ba, twój router rozsyła teraz sieć wifi o SSID (widzialnej nazwie) "Annie" no chyba,. że się spierniczył (np. ze starości), albo masz jakiś problem z kartą wifi w laptopie
ja w każdym razie zrozumiałem że chcesz mieć wszystko połączone tak:

internet----modem_kablowy====router~~~~laptop
---- to połączenie dostawcy z modemem (i nas nie obchodzi skoro działa)
==== to połączenie kablowe między modemem a routerem (widać że działa - dowodzą tego najnowsze screenshoty)

to połączenie wifi między routerem a laptopem z którym to połączeniem masz jakiś problem (najprawdopodobniej)

czy nadal masz dostęp do internetu jeśli połączysz to wszystko tak:
internet----modem_kablowy====router====laptop
czyli przy użyciu 2 kabelków zamiast jednego
modem z gniazdem WAN routera
a dowolne gniazdo LAN routera z gniazdem Ethernet laptopa?
modem operatora nie ma dla nas teraz większego znaczenia skoro połączenie bezpośrednie z nim działa poprawnie

Tak doslownie tak chcialabym zeby bylo polaczone: internet (kabel)- modem (kabel)- router(wifi) - laptop.
Podlaczajac przy uzyciu dwoch kabli modem z gniazdem WAN routera a dowolne gniazdo LAN routera z gniazdem Ethernet laptopa nie mam internetu, potrafie sie polaczyc z siecia wifi o podanej przeze mnie nazwie Annie wyszukujac na laptopie ta siec wifi ale tam tez nie mam internetu...
Dzis wezme komputer do rodzinnego domu i sprawdze jak sie laczy z siecia wifi u rodzicow jesli lapie siec i internet jest to karta sieciowa w laptopie pewnie jest sprawna...

Zrób test z laptopa będąc podłączonym przez TP-linka ping 8.8.8.8 i ping wp.pl - wyniki wrzuć na forum.

Przy uzyciu dwoch kabli podlaczajac modem z gniazdem WAN routera a dowolne gniazdo LAN routera z gniazdem Ethernet laptopa oraz wpisujac komendy otrzymuje:

,
i

Jak masz skonfigurowaną kartę sieciową w laptopie?
Pokaż zrzut ekranu z konfiguraacji protokołu TCP/IP v4
Wchodzisz w ustawienia karty sieciowej kablowej, , czyli w Centrum Sieci i Udostępniania,
następnie Zmień ustawienia karty sieciowej
, wybierasz kartę kablowa laptopa, czyli Połączenie lokalne
, dajesz prawym przyciskiem myszy
---> Właściwości,
zaznaczasz protokół TCP/IP v4
dajesz Właściwości
I wstawiasz tutaj zrzut ekaranu co tam jest.
Powinno być "Uzyskaj Adres IP automatycznie"

Oto screen z konfiguracji protokolu

Skoro pingi chcą iść dalej, a wp translatuje na adres ip to znaczy że problem jest po drodze, pomiędzy modemem a komputerem.
Jaki adres IP widnieje w połączeniu kablowym/bezprzewodowym?
Centrum sieci i udostępniania -> kliknąć ethernet lub nazwę sieci, a następnie przejść na zakładkę szczegóły. Jeżeli będzie zaczynał się od 169 to znaczy że coś jest nie tak z DHCP w routerze. Ew, spróbuj w konfiguracji WAN, wpisz DNSy 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Może to być problem dnsów usługodawcy.

ja bym do pytań dołączył pytanie o wyniki

tracert wp.pl

przy komputerze bezpośrednio podłączonym do modemu
oraz przy komputerze podłączonym kablowo do routera (od biedy wifi, ale wolę kablowo, bo to eliminuje inne potencjalne błędy)

screenshoty z obecnej konfiguracji routera mile widziane (najlepiej z widocznym całym interfejsem a nie wycinkami, to łatwiej podpowiedzieć czego brakuje i gdzie tego szukać)

@ATieQ
wp.pl może być prawidłowo rozwiązywaną nazwą bo te dane są już w lokalnym cache systemu - trzeba by użyć adresów wcześniej nie używanych
można też np. użyć

ping -a 8.8.8.8

i zobaczyć czy zostanie rozwiązana nazwa googlowskiego dnsu

Nie wiem co sie stalo zaczelo dzialac... nic nie zmienialam przed Swietami Bozego Narodzenia zostawilam temat w spokoju... dziekuje Wszystkim za rady szczegolnie Tobie Szopen :] Jesli ktos jest zainteresowny jak to sie stalo to prosze pisac szczegolowo co mam zrobic bede wklejala screeny... narazie dziala i o to mi chodzilo jak nie wiem bo nic nie zmienialam... Jeszcze raz dziekuje za pomoc