Brak możliwości zalogowania się na 192.168.1.1

Odłącz wszystko od routera za wyjątkiem zasilacza i podłacz się kablem do komputera. Spróbuj się zalogować. Router jest twój czy operatora?

Czekaj kupie kabel 4km i sie podłącze a tak na serio do komp a router dzieli strych!

Aha i jeszcze coś 192.168.0.1 gdy to wpisuje to samo!

Musisz być w tej samej podsieci co adres IP routera a pewnie nie jesteś.

To jak to zmienić żebym był?!

Zmienić adres IP na karcie sieciowej na 192.168.0.100 plus maska 255.255.255.0 i wtedy próbować się połączyć z routerem. Nie będziesz miał oczywiście dostępu do internetu w tym czasie ale nie jest to potrzebne do konfiguracji routera. Oczywiście zakładam że dostawca nie zmienił adresu IP routera. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja routera a tu nie wiem czy sobie dasz radę.

Zmieniłem adres IP na 192.168.0.100 i maska na 255.255.255.0 tylko nie wiem czy dobrze

Jeżeli zrobiłeś to na karcie bezprzewodowej która łączy się z TP-linkiem to tak.

Pisze z telefonu zastosowałem i internet nie chodzi i dalej nie działa strona z logowanie?!

No to pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja routera.

Aha i co teraz zrobić bo nie mam neta na kompie teraz.

Wrócić do automatycznego pobierania adresów na karcie sieciowej tak jak było wcześniej.

Spox aha jeszcze coś bo bardzo wolno mi jak na łącze 4mb/s wczytują strony ww i gry sieciowe ?!

Sprawdzałeś łącze jakimś speedtest-em? Jak wygląda poziom sygnału z routera?
Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej i bierz pod uwagę że nie widzę tego co ty na komputerze -

Speedtest:

Diagnostyka po 5 min:

Tu wszystko wygląda poprawnie. Jest jeszcze możliwe że dostawca blokuje coś u siebie ba routerze ale to tylko przypuszczenie z mojej strony. Zwykłe strony internetowe otwierają się poprawnie?

Tak otwierają się ale internet 4mb/s i gry się pobierają i chodzą jak by je normalnie szl.. trafiał!

Tu masz wszystko w porządku. Szukaj problemu na komputerze lub u dostawcy internetu. Nic więcej nie pomogę bo na grach się nie znam.

Jaki model anteny posiadasz?
Na routerze masz wyłączne DHCP na LAN i dlatego masz kabel wpięty do portu żółtego czyli router jest przeźroczysty.
Odepnij kabel od routera i podepnij do kompa. Sprawdź jaki dostaniesz adres bo powinieneś dostać go od anteny gdyż ona nadaje je.
Jeśli router jest przeźroczysty to powinieneś mieć router ustawiony w adresie wg kolejności a nie tym samym co antena.

Kolega @DragonMend zacznijmy od nowa.

  1. Idź na strych i odłącz kabel od anteny z routera. (oczywiście nie będziesz miał internetu)
  2. Przytrzymaj przycisk reset przez 11 sekund.
  3. Idź do komputera i połącz się z siecią TP-LINK_XXXXXX (jeśli będzie wymagane hasło to jest ono na spodzie routera)
  4. Wejdź na stronę http://192.168.0.1/ (login i hasło: admin/admin)
  5. Najważniejsze to ustawić w menu: Network - LAN, Adres IP na 192.168.1.198. i przejdz do zakładki DHCP i serwer zaznacz na disable)
  6. Zapisz ustawienia i zrestartuj urządzenie.
  7. Idź na strych i podłącz kabel z anteny do routera.
  8. Gotowe. Strona konfiguracyjna jest pod adresem http://192.168.1.198/

Jak coś nie wyszło to napisz.