Brak możliwości zalogowania się na 192.168.1.1

[b][b]Mój operator to Tp-Link prędkość łącza to download 4Mb/s łącze doprowadzone jest do mieszkania radiowo.

Nie mogę się zalogować na stronę konfiguracji rutera TL-WR740N.
Aha i jeszcze internet bardzo zamula gry sieciowe się nie chcą ładować a strony np Fb wczytują się 3 min.
Po wpisaniu 192.168.1.1 bo takie mam w CMD nie da się zalogować wyskakuje mi to:
Ps daje z załączniku screen bo nie wiem dlaczego ale nie wyświetla się.

Trochę mało danych żeby coś podpowiedzieć -


Wygląda na to że masz TP_link podłączonego bez portu WAN do jednego z 4 portów LAN? Czy to się zgadza?

Nie wiem ja połączam się przez modem TL-WN722N.

To nie modem tylko karta sieciowa. Pytam o podłączenie kabla z zasilacz PoE do TP-linka?

Wie pan ja z dziedziny modemów i kart sieciowych kuleje więc nie wiem co to jest PoE do TP-linka?

Skoro masz podłączony internet radiowy do mieszkania/domu to raczej przez antenę zewnętrzną z zasilaczem PoE? Chyba że masz starą instalację z kablem koncentrycznym. Dlatego prosiłem o dokładne opisanie swojej instalacji. Może zrób zdjęcie jak się nie orientujesz w temacie. Zresztą co to za problem sprawdzić które gniazda są wykorzystane na TP-linku?

No to już wszystko jasne twój router działa jako AP czyli punkt dostępowy a jego IP jest prawdopodobnie 192.168.0.1 o ile dostawca tego nie zmienił.

Odłącz wszystko od routera za wyjątkiem zasilacza i podłacz się kablem do komputera. Spróbuj się zalogować. Router jest twój czy operatora?

Czekaj kupie kabel 4km i sie podłącze a tak na serio do komp a router dzieli strych!

Aha i jeszcze coś 192.168.0.1 gdy to wpisuje to samo!

Musisz być w tej samej podsieci co adres IP routera a pewnie nie jesteś.

To jak to zmienić żebym był?!

Zmienić adres IP na karcie sieciowej na 192.168.0.100 plus maska 255.255.255.0 i wtedy próbować się połączyć z routerem. Nie będziesz miał oczywiście dostępu do internetu w tym czasie ale nie jest to potrzebne do konfiguracji routera. Oczywiście zakładam że dostawca nie zmienił adresu IP routera. W przeciwnym wypadku pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja routera a tu nie wiem czy sobie dasz radę.

Zmieniłem adres IP na 192.168.0.100 i maska na 255.255.255.0 tylko nie wiem czy dobrze

Jeżeli zrobiłeś to na karcie bezprzewodowej która łączy się z TP-linkiem to tak.

Pisze z telefonu zastosowałem i internet nie chodzi i dalej nie działa strona z logowanie?!

No to pozostaje tylko reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja routera.

Aha i co teraz zrobić bo nie mam neta na kompie teraz.

Wrócić do automatycznego pobierania adresów na karcie sieciowej tak jak było wcześniej.