BraK możliwości kopiowania na serwer FTP

Potrzebuje malej podpowiedzi, nie moge skopiowac danych na moj serwer FTP.
Router TL-WDR3600, firmware 3.14.1 Build 141022 Rel.33470n
Mam postawiony serwer FTP, loguje sie do niego bez problemu z zewnatrz, widze jego zawartosc i moge kopiowac dane z niego, jednak na niego juz nie, pokazuje blad.
Oczywiscie zalozone konto o wlasciwaosciach read-write, robilem stop/start serwera, rowniez nie pomoglo, co mozna jeszcze innego?
aha probuje kopiowac dane na niego z komorki, z systemem Android poprzez serwer FTP z File Commander lub Total Commander, w obu przypadkach ten sam blad

Serwer FTP masz na routerze czy na jakimś hoście w sieci?

mam podlaczony do routera dysk USB i na nim tylko folder na ktorym chcialbym miec mozliwosc skopiowania dnaych, w tym przypadku z telefonu

Sprawdzałeś czy problem występuję podczas kopiowania z windows-a? Lokalnie jest też ten sam problem?

no, nie, bo powiem szczerze nie mam jak sprawdzic, nie mam nikogo akurat dostapnego z poza siecie zeby cos skopiowal, a jak wewnatrz chyba nie dam rady

Trzeba by to sprawdzić. Masz przekierowany tylko port 21? Może to problem z trybem passive i active w konfiguracji samej aplikacji.

dobra, sprawdzilem ,podlaczylem komputer poprzez hotspot w telefonie i faktycznie tutaj dziala ftp, moge kopiowac na serwer i usuwac dane.
Hmm zle ustawienia z kliencie na telefonie?

Tak na pierwszy rzut oka wygląda.

tyle ze w kliencie ftp na androidzie nie ma zbytnio co ustawiac? :slight_smile:
typ: ftp/ftps (mam ftp)
serwer: moj IP
port 21
tryb: aktywny/pasywny (mam pasywny)
uzytkownik i haslo
kodowanie: automatycznie
i nic poza tym

Próbuj na pasywnym.

ok poszlo, ale tym razem na kliencie ftp z Total Commander, po kilku start/stop serwera i roznych probach zaczal kopiowac,
z tym ze troche dziwi ze na drugim kliencie nie dziala, probowal i aktywny i pasywny, widac nie dopracowane sa te programy na androidzie.
Ale mysle ze moge zamknac temat, chyab wiecej sie nie wymysli

To są proste aplikacje często jeszcze pisane pod jakiś konkretny serwer FTP.