Brak możliwości grania ze znajomymi w sieci xbox one

witam, posiadam TP_LINK TL_WR1042nd, od ok. miesiąca, wcześniej nie było problemów, tylko przełączając się na szybszy internet sieć NAT mamy zamkniętą, co zapewne powoduje tego typu zakłócanie. Jak mam ewentualnie przekierować porty albo coś w tym sensie, pomocy!!! bo staje się to już uciążliwe nie tylko że nie można zagrać...:slight_smile:

Nie bardzo rozumiem tą część twojej wypowiedzi? Chodzi ci o brak publicznego IP?

To znaczy jakie zakłócenia?

To grania nie jest potrzebne przekierowanie portów chyba że chcesz stworzyć serwer dla innych graczy.

nie wiem, nie jestem dobra w te klocki, nie mamy możliwości grania ze znajomymi online, być może jakiś adres publiczny IP by był potrzebny ???

Niestety nie znam się na konsolach i grach internetowych. Sam nie potrafisz sprecyzować swoich potrzeb więc mi tym bardziej trudno coś powiedzieć. Może jeszcze ktoś się odezwie w temacie.

wiem tylko tyle, że na ps4 mieli podobne problemy i musieli przekierować porty :-, ale może ktoś coś będzie wiedział więcej, Jestem Aneta jak co :smiley:

Przekierowanie portów będzie miało sens jeżeli na WAN-ie masz publiczne IP.

Zaloguj się na router i pokaż screena ze Stusu routera dokładniej WAN.

Więc do grania na PC nie trzeba przekierować portów ale konsola co innego.
Jako konsola nie jest to PC czyli nie jest narażona na ataki, to dodajemy śmiało do strefy DMZ, nie wiem jak w tym routerze czy jest możliwość? w zakładce rezerwacja IP na dany MAC karty? tam trzeba przydzielić stałe ip. Później to ip dajemy do strefy DMZ.
w ustawienia sieci Xbox daj wykrywanie ip i ustawienia na auto nie wpisuj tam ip, dns, itp, bo może być konflikt z routerem. Ale jak napisałem w routerze musisz ustawić ip pod dany mac karty. I wtedy to ip wpisujesz w DMZ wtedy masz pewność że konsola jest przekierowana.