Brak internetu przez router TP-Link TL-WR841N

Pytam o router.

Gdzie to mam sprawdzić czy działa na 841

Po zalogowaniu na router zakładka Status ewentualnie Network.

Jedyne co widzę, że ma takie oznaczenie to nr hardware i nic poza tym.
Jestem totalnie zmęczony tą zagadką i postanowiłem sprawdzić jeszcze dwie ostatnie opcje.

  1. Inny router jak podepnę pod komputer
  2. Ten sam router podepnę do nowej karty sieciowej

Czego nie widzisz? Panelu administracyjnego routera?

Router przywróciłem do ustawień fabrycznych i podłączyłem do laptopa natomiast do komputera nadal nie chce zagadać.
Jak pisałem w najbliższych dniach sprawdzę dwie ostatnie opcje.

No proszę okazało się, że coś jest nie tak z oryginalnym MAC adresem karty sieciowej w moim komputerze.
Zmieniłem MAC adres i podłączyłem router i działa. Nie mam pojęcia co się dzieje ale działa.
Ostatnie pytanie czy muszę coś zmieniać w ustawieniach routera ?
I jeszcze jedno jak otworzyć port w routerze ?

Jezeli router działa tak jak chcesz to bym w nim nic nie robił. Zabezpieczenie sieci wifi masz ustawione. Chyba przekierować port/y. Robisz to w zakładce Forwarding.

Konkretnie chcę otworzyć port w uTorrent. Czy jest to to samo co w linku, który mi podałeś ?
Ostatnie pytanie. Co może być nie tak skoro na dwóch laptopach WiFi wykrywa router ale połączenie jest ograniczone (żółty trójkąt) co automatem oznacza brak internetu na nich. Czy muszę gdzieś coś ustawić ? W telefonie WiFi działa bezproblemowo.

Oznaczać może brak odpowiedniego szyfrowania. Co do portu możesz spróbować przekierować.

Sprawa portu wykonana. A co z tym szyfrowaniem jak to sprawdzić. Kiedy chcę się połączyć przez WiFi z routerem pokazuje się okienko wpisania klucza, który wpisuję poprawnie. Sieć się diagnozuje i wychodzi wynik Ograniczona.

Na tym komputerze na którym nie nie masz dostępu wchodzisz we właściwości swojej sieci i dopisujesz poprawny klucz. Popatrz jeszcze czy masz poprawny protokół TKIP lub AES. Karta sieciowa musi mieś taki sam protokół jak router.

Mam protokół AES poprawny a mimo to mam sieć ograniczoną na laptopie.

Wykasuj swoją sieć i jeszcze raz od początku niech laptop wykryje i wpisz klucz.

Pod moją nieobecność mój syn wgrał do routera DD-WRT twierdząc, że jest to lepsze oprogramowanie niż oryginalne.
No O.K. wszystko działa, na laptopie jak nie było neta przez WiFi tak nie ma ciągle sieć jest ograniczona (spróbuję poszukać nowszych sterowników do karty sieciowej, może to coś pomoże).
Na forum znalazłem poradnik, że można powrócić do oryginalnego oprogramowania routera ale jest potrzebny specjalny plik webrevert.
No właśnie, gdzie taki można znaleźć do mojego routera ? Na spodzie pisze, że wersja 8.4

I gdybym kiedyś chciał przywrócić oryginalny firmware na routerze to ten plik muszę wgrać do firmware update w DD-WRT ?

Tak przez Firmware Upgrade

Tutaj masz wszystko pięknie opisane:

Panowie bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Wiele mnie nauczyliście ale i jeszcze trochę przede mną.
Sprawą braku neta przez WiFi na laptopach nie będę Was już zamęczał postaram się samemu dojść co i jak.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Zapraszamy na forum w razie problemów z siecią . :wink: