Brak dostępu do strony ustawień routera TP-LINK WR 543G

Witam, mam problem tego typu, że po wpisaniu adresu 192.168.1.1 w oknie przeglądarki wyskakuje mi strona Air OS, która jest stroną od ustawień anteny radiowej, i nie mogę tego w żaden sposób zmienić, proszę o pomoc. :slight_smile:

Kabel z "anteny" jest podłączony do portu WAN czy LAN w TP-Linku? WR543g prawdopodobnie działa jako AP.

Odłącz antenę od TP-Linka i połącz się bezpośrednio.

Kabel z anteny jest podłączony do portu LAN nr.2

Wcześniej, gdy miałem neta na 2,4 Ghz było ok, można było wejść w ustawienia routera, po wymianie anteny na 5 Ghz tej możliwości nie ma, lecz faktycznie jutro podłącze laptopa z routerem kablem, tylko pod które wejście?

Dowolny port LAN.

Technicy nic nie zmieniali w konfiguracji twojego TP-linka?

Przyjazd techników był niezbędny, bowiem po wykonaniu 30-sekundowego resetu z tyłu routera moja sieć domowa padła i musieli założyć nową sieć.
A laptopa wpinam w dowolny port Lan, ale kabla z anteny wpiętego w router nie ruszam?

Podłączyłem dziś laptopa z routerem przewodem RJ45 przez LAN i widać że połączono z moją siecią, jest zasięg, lecz internetu nie ma. Odpinałem kabel od anteny przy routerze, sytuacja ta sama i o co tu chodzi? :slight_smile:

Po połaczeniu laptopa i routera bezpośrednio w dalszym ciągu nie możesz zalogować się na niego?

Nie mogę, wtedy jestem połączony z siecią lecz netu nie ma, zasięg na max, a na nim żółty wykrzyknik. Po odpięciu laptopa od routera i ponownym włączeniu laptopa, internet jest, bezprzewodowo, lecz po wpisaniu 192.168.1.1 znowu wyskakuje strona AirOS od konfiguracji anteny.

Po połączeniu się kablowo z routerem zrób skan z polecenia ipconfig/all.

Hurra, i rozgryzłem problem. Włączyłem kartę sieciową Broadcom Netlink Gigabit Ethernet, wtedy połączyłem kablem laptop z routerem poprzez LAN, a kabel antenowy odpiąłem z routera i wpisałem w przeglądarkę 192.168.1.1, no i poszło, admin/admin i byłem w ustawieniach. Po wyjściu odpiąłem kabel od routera, a podłączyłem kabel antenowy ,tak jak był pod LAN. Ale ogólnie dzięki za porady, miło że można na tym forum na nie liczyć, hej. :slight_smile:

Tak dla potomnych napisz gdzie ją włączyłeś? Bardzo mnie ciekawi iż do tej pory karta cały czas była wyłączona?

Windows 7>panel sterowania>sieć i internet>centrum sieci i udostępniania>po lewej stronie klikam: zmień ustawienia karty sieciowej i na ikonie połączenie lokalne Broadcom Netlink Gigabit Ethernet klikam prawym przyciskiem myszy i wybieram włącz. Wcześniej tą kartę wyłączyłem i próbowałem łączyć się przez kabel z routerem na stronie ustawień routera, co się nie udawało. Co prawda łącząc się teraz bezprzewodowo z siecią dalej nie mogę wejść na konfigurację routera, lecz gdy byłem podłączony kablem zrobiłem backup ustawień i zapisałem na dysku, tak więc na ustawienia routera mogę wejść tylko przez kabel, hej.