Brak dostępu do strony konfiguracyjnej router

Witam.
Chce w routerze włączyć QoS i ustalić ograniczenia w podziale, lecz żeby tego dokonać musze się zalogować na strone routera o tu problem.
Gdy zgodnie z instrukcją wpisuje ip routera 192.168.1.1 powinno wyskoczyć okno logowania, niestety zamiast tego wyskakuje:
Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer 192.168.1.1 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
Mój router to: TP-LINK TL-WR340G
Proszę o pomoc :slight_smile:
Temat poprawiłem, zdanie zaczynamy od wielkiej litery - Administrator

Nie sądzę abyś w tym modelu ustawił poprawnie działające QoS - wydajność procesora
Router podpięty przez port WAN czy LAN do internetu?

WLAN

Nie ma takiego portu w tym routerze. WLAN to określenie sieci bezprzewodowej Wireless LAN.

Nie wiem dokładnie o co chodzi jedyne co znalazłem to na routerze WLAN i WAN więc podałem to co świeci :smiley:

Masz do dyspozycji 5 portów ethernet. Jeden powinien być innego koloru (niebieski) niż pozostałe. Port niebieski to WAN a reszta to porty LAN-owe. Więc w jaki port masz podpięty przewód z internetem?

Mam podpięte do LAN ten WAN zaklejono i powiedzili żeby tam nie podpinać.

No to już wiadomo dlaczego nie można się na niego zalogować. Twój router działa jako access point a nie router bezprzewodowy. Jeżeli masz internet radiowy (proszę zweryfikuj) to router masz na zewnątrz (antena z odbiornikiem).

Dokładnie mam internet radiowy i tylko dlatego nie mogę skonfigurować przez stronę routera?

Dlatego że nie wiemy jaki adres IP ma twój router. Trzeba by go zresetować do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować z adresem IP który będzie należał do twojej podsieci. Poza tym przy konfiguracji jako AP (bez WAN) QoS nie będzie działać bo dzieli tylko ruch przychodzący z portu WAN na hosty w sieci wewnętrznej. Tak więc widząc twój stan wiedzy sieciowej nie radzę tego robić bo posiedzimy tu do jutra.

No trudno, w każdym razie dziękuje za pomoc, wyjaśnienie.

Nie ma co zmieniać tej konfiguracji bo WR340g jest za słaby na podział łącza (QoS) no i musiał by działać przez WAN więc nie polecam.

Ogólnie mi chodziło o to, że jeśli ja oglądam film na komputerze i brat na laptopie to ten internet tak do niego ciągnie, że u niego nie laguje a u mnie tak i myślałem, że skoro ja mam router przy komputerze powinienem mieć najmocniejszy internet, a na forum wyczytałem, że to do laptopa ciągnie tyle ile potrzebuje i dlatego chciałem to w konfiguracji równo ustawić.

Nie zrobisz tego na tym routerze a powody są dwa o których pisałem. Musiał byś przełączyć internet do portu WAN no i procesor tego routera nie jest szybki.

Antena nadaje adresy to dlatego ma wpiete do LAN i wyłączony serwer DHCP na routerze.
A router to fakt, że zabytek i słabe parametry.
Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka