Blokowanie dostępu do webadmin TL-ER6020

Witam,
posiadam router VPN TP-Link TL-ER6020, mój problem polega na tym, że mam do niego wpięty router samsung SMT-G3210, który służy za bramkę VoIP oraz do rozdzielania WiFi, przechodząc do meritum, TL-ER6020 ma posiada takie IP po LANie - 192.168.222.X, Samsung wydaje adresy z zakresu 192.168.221.X, w momencie kiedy jestem podpięty do samsunga, to mam IP 192.168.221.X, po wpisaniu adresu TL-ER6020, czyli 192.168.222.1 w przeglądarkę, mogę się do niego zalogować, a jest mi to niesamowicie nie na rękę. Próbowałem SMT-G3210 wpiąć na DMZ, który miał adres 192.168.225.X, jednak miała miejsce ta sama sytuacja. Jak mogę zablokować dostęp z innych urządzeń do TP-Linka?

Co za problem założyć hasło na routerze TP-linka?

Hasło jest, ale pytanie nie jest o to (czytanie ze zrozumieniem się kłania), to okienko nie powinno się w ogóle wyświetlać osobie, która de facto znajduje się w innej sieci. A problemem może być to, że ktoś pozna to hasło, w jakiś tajemny znany tylko tej osobie sposób.
Na następny raz prosiłbym o merytoryczne, profesjonalne odpowiedzi zgodne z zadanym pytaniem

Pisałeś:

mogę się do niego zalogować, a jest mi to niesamowicie nie na rękę.
Jak mogę zablokować dostęp z innych urządzeń do TP-Linka?
Moja odpowiedź:
Co za problem założyć hasło na routerze TP-linka?
Zmiana hasła na inne niż domyślne jest formą blokowania dostępu do konfiguracji routera. Więc odpowiedziałem na twoje nie precyzyjnie zadane pytanie w 100%. Dalej piszesz:
ale pytanie nie jest o to (czytanie ze zrozumieniem się kłania), to okienko nie powinno się w ogóle wyświetlać osobie, która de facto znajduje się w innej sieci. A problemem może być to, że ktoś pozna to hasło, w jakiś tajemny znany tylko tej osobie sposób. Na następny raz prosiłbym o merytoryczne, profesjonalne odpowiedzi zgodne z zadanym pytaniem
Proszę o kontakt ze wsparciem technicznym TP-Link - http://www.tp-link.com.pl/contact.html - bo nasze forum jest nieoficjalne a jak widać nasza wiedza nie jest profesjonalna w twojej ocenie. Poproszę troszeczkę więcej kultury na forach internetowych - Administrator.

Widzę, że przyzwyczajenie z pomocy osobnikom ze standardowymi bezprzewodowymi routerami domowymi zostawia pewne ślady i jesteś, drogi Administratorze, przeświadczony o tym iż każdy posiadacz routera zostawia domyślne hasło. Zmiana hasła została przeprowadzona zaraz po podłączeniu TL-ER6020.
Co zaś do kultury:

Co za problem założyć hasło na routerze TP-linka?
Jeśli wchodzisz między wrony, musisz krakać jak i one...
Zmiana hasła na inne niż domyślne jest formą blokowania dostępu do konfiguracji routera. Więc odpowiedziałem na twoje nie precyzyjnie zadane pytanie w 100%.
A tutaj moje pytanie:
Jak mogę zablokować dostęp z innych urządzeń do TP-Linka?
Jeśli jest ono nieprecyzyjne, to już nie wiem jak mogłoby w Twoim mniemaniu brzmieć precyzyjne... Pytanie brzmi, jak zablokować dostęp, a to znaczy, jak zablokować choćby możliwość zobaczenia strony logowania do routera, nie pytałem jak założyć/zmienić hasło. Co dodatkowo potwierdza to:
Samsung wydaje adresy z zakresu 192.168.221.X, w momencie kiedy jestem podpięty do samsunga, to mam IP 192.168.221.X, po wpisaniu adresu TL-ER6020, czyli 192.168.222.1 w przeglądarkę, mogę się do niego zalogować
Naprawdę, aż tak ciężko to zrozumieć? Wsparcie TP-Linka zostało poruszone, kontaktowałem się telefonicznie z technikiem, który był zdziwiony faktem, że urządzenie podpięte do TP-Linka po DMZ nadal ma do niego dostęp, sam to sprawdził na takim samym urządzeniu, które miał pod ręką i faktycznie, rzecz miała miejsce i ani reguły firewalla nie dały temu rady, ani nic innego, z tego też względu postanowiłem umieścić posta na tym forum. Na przyszłość polecam : [url=http://xn--jzyk-polski-rrb.pl/czytanie-ze-zrozumieniem]http://xn--jzyk-polski-rrb.pl/czytanie-ze-zrozumieniem[/url]

Masz tam zakładkę Adres Reservation lub DHCP Reservation? Możesz wprowadzić adresy tych urządzeń które mają się połączyć z routerem, reszta natomiast będzie miała nieautoryzowane połączenie.

Sprawdzę to jutro w biurze, dzięki za propozycję :slight_smile: