Błędne wgranie softu -tl-wa801nd-v2, jak naprawić?

Mam router -tl-wa801nd-v2 z alternatywnym oprogramowaniem gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wa801nd-v2-squashfs-factory ostatnio znalazłem aktualizację do gargoyle_1.7.1-ar71xx-generic-tl-wa801nd-v2-squashfs-factory . Wgrałem go i się całkowicie zawiesił. świeci pierwsza ikona zasilania,druga miga (znak ustawień) i potem pierwsze trzy świeca cały czas. Przez kabel wykrywa ale nie można się do niego dostać. Jest jakaś możliwość wgrania awaryjnie oprogramowania ? Ewentualnie jak to można naprawić i czy w ogóle jest to możliwe ?

Jak najbardziej możliwe. Pewnie wgrałeś z zachowaniem ustawień z poprzedniej wersji.
Jeśli druga dioda przestanie migać i zapali się na stałe to spróbuj przytrzymać reset przez 11 sekund.
w innym przypadku wypróbuj failsafe. opisane jest np tu:

wystarczy że wpiszesz polecenie firstboot i naciśnij enter.
potem restart urządzenia przez komendę reboot -f

Niestety, reset nie działa, tak jak i failsafe ( putty się nie łączy z routerem). Wydaje mi się że po prostu wgrany nowy soft jest uszkodzony więc trzeba go wgrać na nowo. Ale jak to zrobić?

Opisz dokładniej jak zachowują się diody w routerze podczas uruchamiania. Jak zapali się druga dioda to klikaj przyciskiem reset lub WPS.
Jeśli nie zadziała failsafe to zostaje tylko rozebranie sprzętu i podłączenie się interfejsem do płyty.

Przy włączeniu routera świeci się zasilanie, potem do tego wolno miga druga dioda, jak już przestanie to świecą na stałe trzy pierwsze i tyle. Jak chcę włączyć ten tryb i przyciskam wps to się włącza, świeci zasilanie i szybko miga druga ikona. Ustawiam na karcie stały adres, w putty wszystko jak w poradniku i przy łączeniu nie łączy się. Tylko "network error - connection time out .

w putty najpierw zaznacz telnet potem wpisz IP 192.168.1.1 , tam domyślnie jest zaznaczone ssh a na tym nie zadziała.

Wiem, zaznaczyłem telnet. Nic z tego :confused: Zapomniałem się i wgrywałem ten nowszy soft przez wifi :confused: może dlatego się popsuło.

nie powinno. Jak już palą się kontrolki to po przytrzymaniu przycisku reset lub WPS router uruchamia się ponownie?
Sieć WiFi jest dostępna?

No tak jak przytrzymam reset to się resetuje ale po resecie cały czas jest to samo, 0 komunikacji przez kabel i nie ma wi fi. Tak jak by się uruchamiał (miga druga dioda) potem przestaje migać i stale świecą obie. Jak przycisnę wps to mignie raz trzecia ikonka i tyle

No to może być problem.
Widać że po resecie port jest traktowany jako WAN, a WiFi jest wyłączone w konfiguracji.
Ratunek to podłączenie interfejsu do płyty routera i konfiguracja przez serial.

Czyli muszę odwiedzić serwis? Ile by mnie kosztowała taka usługa? O teraz już na stałe świeci trzecia dioda

Jak dioda 3 świeci to WiFi powinno być widoczne.

4 dioda jest od wi-fi chyba :wink: Kupiłem nowy ap. No ale coś trzeba z tym zrobić, byłem w 4 serwisach to nie robią tego. Jest ktoś tutaj z Krakowa kto by mógł to zrobić za jakąś opłatą ? Ewentualnie zostanie mi wrzucenie na allegro :confused:

Faktycznie 4 dioda to WiFi.
Jeśli chcesz go naprawić to zapytaj jeszcze na eko.one.pl lub na forum openrouter.info może tam ktoś się znajdzie z Twoich okolic.
Ostatecznie wystaw jako uszkodzony na OLX lub Allegro itp.