Błąd 020 TD-W 8951ND - Netia 20 Mb

Kilka dni temu zniknął mi dostęp do netu. Wyskakiwał komunikat o błędnym IP. Konsultanci nie zrobili nic przez prawie 3 dni więc sam siadłem. Udało się po utworzeniu nowego połączenia (na tym samych danych). Ale nie było łączności dla lapka. Wpadł do nas technik Netii i orzekł, że to router (Linksys WRT54GC V3) jest winny i nie zapamiętuje hasła. Polecił kupić jakiś router TP-Linka.

Kupiłem 8951nd ale nie wykrywał adsl. Okazało się, że TP-LINK ma annex A a ja do Netii potrzebuję B... Zmieniłem ten annex na B. Wykrył adsl. Przeszedłem do konfiguracji z płytki ale na samym końcu wyskakuje błąd 020.

Wpisywałem dane odpowiednie dla mojego operatora czyli 8, 35, LLC, PPPoE. Login i hasło znam już na pamięć. Pomimo nieudanej instalacji mam dostęp do netu przez to drugie połączenie. To domyślne (ikonka monitora z antenką) Ethernet jest siecią ograniczoną a to drugie (ikonka mostu z dwiema wieżami na końcach) jest dobre ale przy starcie systemu muszę ręcznie dawać połącz.

Sieć Wi-Fi jest aktywna ale nie da się do niej podłączyć. Lapek na kablu działa.
Proszę o pomoc bo dużo mnie kosztowało rozwiązywanie tych kilku problemów i teraz już nie wiem co mam robić. Dodam jeszcze, że na obydwu połączeniach nie ma dostępu do Ipv6.

ipconfig:

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Maniek>ipconfig/all
Windows IP Configuration
   Host Name . . . . . . . . . . . . : Mario
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
PPP adapter Dial:
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Dial
   Physical Address. . . . . . . . . :
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 78.9.145.77(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255
   Default Gateway . . . . . . . . . : 0.0.0.0
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 87.204.204.204
                                       62.233.233.233
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled
Ethernet adapter Ethernet:
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Kontroler Realtek PCIe GBE Family Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : D4-3D-7E-9D-DF-29
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::38aa:fd82:ac39:686a%12(Preferred)
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.103(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : 11 października 2014 08:07:22
   Lease Expires . . . . . . . . . . : 14 października 2014 08:07:22
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 215235966
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-19-88-8F-AD-D4-3D-7E-9D-DF-29
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled
C:\Users\Maniek>

Rozłącz połączenie PPP na komputerze.
Zaloguj sie na stronę konfiguracyjną routera i pokarz zakładkę status. wg mnie masz źle skonfigurowane połączenie na routerze.

Na połączeniu aktywnym

I na rozłączonym

skoro na komputerze działa przez router to znaczy że jest na routerze ustawiony bridge.
Może masz linię po dialogu?
Jak tak to spróbuj najpierw skonfigurować PVC2 ( 1,32)
Może trochę to nie fachowo wygląda ale ustaw na każdym PVC swoje dane do logowania. PPPoE LLC
Rób to za pomocą strony konfiguracyjnej, nie używaj płyty.
Na komputerze najlepiej usuń połączenie PPP

Tak jest mam linię po dialogu.
Pokombinuję tak jak mówisz.
Pozmieniałem tak jak napisałeś i straciłem całkiem dostęp do netu. Zrobiłem twardy reset, przywróciłem router do ust. fabrycznych. Zmieniłem annex na B i nadal jestem w dupie. Internet mam przez połączenie drugie a ethernet nadal jest ograniczony....
Czy wina może leżeć po stronie dostawcy? W końcu kilka dni temu net zniknął mi całkowicie...

Nie mam pojęcia co robić :P. Mam nowy router bezprzewodowy z dostępem do netu przez kabel. Bez Wi Fi...

Czyli zmieniłeś prawidłowe PVC z bridge na PPPoE i straciłeś dostęp do neta przez PPP na komputerze
Musisz wybadać które to PVC i na nim prawidłowo wpisać login i hasło.

Jak mam wybadać? Jak pozmieniam po kolei wszystkie to potem nie mam dostępu.
Jak zresetuje router to mam wpisać tylko ten fast start i już czy przechodzić do określania pvc manualnie?
Jeszcze zanim zmieniłem router miałem podawane hasło: "karta sieciowa ethernet nie ma prawidłowej konfiguracji protokołu ip".
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2795890.html
Myślę o format c.

Zmieniaj pojedynczo. Choć pewnie to będzie PVC2

Zrób manualnie.

Tutaj widać ze jednak wszystko jest OK. Skoro możesz dostać się na router to konfiguracja adresów IP na karcie jest poprawna.

zanim zaczniesz konfigurację routera usuń połączenie PPP na komputerze.

Oddałem ten modemo-router i wzięliśmy router łączony przez WAN. Wszystko hula. Tamten annex był problemem.

Dziękujemy za informację . Temat zamykam .