Bezpośredni dostęp do komputera podpietego do TL-WR740N

Witam,
zależy mi, abym mógł "dostać się" do komputera podpiętego do routera. Wiem, że muszę coś poustawiać w routerze, ale nie udało mi się dojść, co i gdzie :frowning: W Googlach za bardzo nie mogę nic rozsądnego wynaleźć. Mam stały adres IP i chcę mieć uruchomiony serwer www i kilka programów pracujących jako serwer, a z którymi to łączą się inni z zewnątrz.
szakal

Stały to niestety nie wszystko, musi posiadać na WAN-ie TP-link publiczny adres IP od dostawcy.

Nie dopisałem - stały, publiczny adres IP, wpisany w routerze, przyznany przez ISP

W takim razie wystarczy przekierować odpowiednie porty zgodnie z działającymi usługami i po sprawie.

A jakbym chciał się dostać do tego servera np. przez team viewera, to jest możliwość?

Teamviwer nie potrzebuję przekierowanych portów bo działa przez swój serwer pośredniczący.

A przykładowo jak mam zainstalowane programowanie na serwerze, które jest w wersji serwerowej, to jak ustawić przekierowania na dostęp użytkowników z zewnątrz? Myślę tu przykładowo o darmowym oprogramowaniu np. ERP5 (link: http://www.erp5.com/).
Jeśli chodzi o usługi, typu serwer www, ftp etc, to do każdej usługi muszę zdefiniować przekierowanie? Robi się to w ustawieniach "Serwer wirtualny"?
Pozdrawiam,
szakal

Tak i Tak
Jeśli masz tych usług dużo możesz przekierować cały ruch przychodzący na jedno IP używając DMZ.

A bez DMZ nie można?

Można, Wtedy przekierowujesz zakres portów na dane IP. np od 80 do 1000 itp.

Ustawiłem wszystko tak:
na routerze przypisałem stały wewnętrzny adres IP dla komputera pełniącego rolę serwera i oczywiście zresetowałem router. Na routerze wybrałem w grupie "Przekierowanie portów" zakładkę DMZ, włączyłem i wpisałem wewnętrzny adres IP i dałem zapisz. Na serwerze mam uruchomiony Webserv 2.1 na porcie 8080. Po wpisaniu z sieci zewnętrznej mojego stałego publicznego adresu IP z dodatkiem :8080 pojawia się komunikat: ERR_CONNECTION_REFUSED
Z kolei po wpisaniu wewnętrznego adresu IP serwera, pojawia się strona z Webserv'era.
Mam też włączony Serwer wirtualny i port 8080 (zewnętrzny) jest przekazywany na 99 port wewnętrzny serwera.
Co mogłem pomieszać?

Jeśli wpisałeś IP do dmz to router robi się "przezroczysty" na zapytania z zewnątrz. czyli jak wywołujesz IP z portem 8080 to zostanie to przekierowane na IP w DMZ pod port 8080.
Czy w serwerze jest ustawienie z których IP może być nawiązane połączenie? Niektóre programy mają białą/czarą listę na dozwolone/blokowane IP.

Serwerem jest laptop z Windowsem XP i nic tam nie ustawiałem.

Zapora systemu windows?

wyłączona. Ale przecież podobny problem byłby gdybym wpisywał wewnętrzny IP, nieprawdaż?

Sprawdź czy masz to samo IP na wanie w statusie routera i na stronie: http://whatismyipaddress.com/

Tak, mam ten sam adres IP

Sprawdź jeszcze raz konfigurację serwera www itp.

W ustawieniach WebServ'a mam podane tak:
Zakładka "Konfiguracja Apache"
Adres serwera: wewnętrzny adres IP, np. 192.168.0.106, Port: 8080
Czy tak ma być, czy ma tam być adres zewnętrzny?

może spróbuj zmienić na 127.0.0.1 lub zostawić to pole puste.
Jak pisałeś że lokalnie masz dostęp to znaczy ze wchodziłeś z innego komputera w sieci lokalnej czy z tego komputera na którym jest serwer?