Bardzo słaby zasięg TD-W8960N

Witam,
Chcąc zamienić router Sagemcom Fast 2704 wczoraj kupiłem router TP-LINK TD-W8960N v5.1 z nadzieją na poprawę zasięgu wifi oraz stabilniejsze połączenie z internetem, niestety po szybkiej konfiguracji okazało się że zasięg jest dużo słabszy a stabilność połączenia jest gorsza niż wcześniej, czy w ustawieniach routera są jakieś opcje do poprawy tego? Mam neostrade 10mb. Proszę o pomoc

Wstaw wykresy z programu inSSIDer (na komputerze) lub WiFi Analyser (Na androidzie).
Będzie trzeba zmienić ustawienia kanału nadawania, szerokości kanału oraz mocy. I tak nie ma gwarancji, że będzie lepiej. Ilość anten nie przekłada się na zasięg. Wielkość anten przekłada się w pewnym stopniu na zasięg.
W zakładce Wireless
---> Advanced ustaw Transmit Power na 100%, beacon interval na 20, a w zakładce Wireless
---> Basic ustaw kraj na United States.
Resztę ustawień zmienimy jak wstawisz obrazek z programu inSSIDer, bo trzeba będzie dobrać kanał nadawania i jego szerokość.

Cześć,
Pozmieniam w ustawieniach tak jak pisałeś i dołączam screena

Ustaw kanał 1 w zakładce Wireless Advanced i zobacz na inSSIDer, jaki kanał drugi dobrał router.
Jak nie nadaje na drugim kanale, to mu ustaw control sideband na upper i powinien wskoczyć drugi kanał.
Antenki są ustawione pionowo? (muszą być, bo pracują wtedy lepiej)

Tak antenki są pionowo, po ustawieniu na kanał 1 wyszło coś takiego:

W tych pomiarach jak daleko masz komputer od routera?

Max 7 metrów i żadnych ścian

Kurde, wychodzi na to, że przedtem było lepiej... Wyczerpują mi się pomysły... Zostaw na razie ten kanał co teraz. Sprawdź, czy antenki są dobrze dokręcone. Nie masz jakichś urządzeń bezprzewodowych typu myszy, klawiatury, albo włączony Bluetooth? Pracują też w paśmie 2,4GHz i mogą go zakłócać.
Ustaw jeszcze Bandwidth na 20MHz i wtedy zobacz. Spadnie maksymalna dostępna prędkość, ale może zakłócenia się zmniejszą i zasięg poprawi?

Antenki dokręcone, ten drugi TP-Link_1 dla porównania jest jakieś 15mb od laptopa i przez dwie ściany, mam bezprzewodową myszkę którą na razie odłączyłem ustawiłem 20MHz

Zareklamuj ten router. Jest on prawdopodobnie uszkodzony.
Przy 7m bez przeszkód sygnał nie powinien być niższy niż -40dBm