Bardzo niska prędkość łącza na TL-WA854RE

Witam,
kupilem extendera TL-WA854RE , którego mam sparowanego z WDR4300. Podłączając się bezpośrednio do WDR4300 uzyskuje ok.100-120Mpbs, jednak podłączając się bezpośrednio do TL-WA854RE uzyskuje maks.5Mpbs - urządzenia znajdują sie w tym samym pomieszczeniu w odległości 3-4m. Skąd taki spadek wydajności? Urządzenia mają aktualny firmware.
Jakieś pomysły na odpowiednią konfigurację?

Zakłócenia, przesterowany sygnał (zbyt blisko siebie), uszkodzone radio wzmacniacza - przyczyn może być kilka. Oprogramowanie masz najnowsze na wzmacniaczu? Bez pokazania jakichkolwiek pomiarów trudno coś powiedzieć więcej.

Jakie pomiary zrobić żeby były pomocne?

WA854RE ustaw w takim miejscu aby były na nim 3 lub 4 kreski/diody zasięgu i spróbuj ponownie.
Na WDR4300 W konfiguracji WiFi dla 2,4GHz ustaw kanał na inny niż AUTO i szerokość kanału na 40MHz.
Jeśli masz dostępnych dużo innych sieci ( od sąsiadów) to wstaw wynik skanowania z programu inssider.

Zrobiłem zgodnie z radą - transfer spadł do 0,5Mbps.
W załączeniu zrzut z Inssidera. ( omawiamy who?_ext)

Przestaw kanał na 13 lub 11. ogólnie masz silne sygnały z innych sieci.
Dlaczego masz poziom sygnału z głównego routera prawie taki sam jak z repeatera? Ustaw repeater w połowie drogi między WDR a komputerem.
Te 100-120 osiągasz na 2,4 czy 5 GHz?

Zastosowalem Twoje rady, udało się zwiększyć prędkość do ~40Mbps - co jest satysfakcjonujące dla mnie. Oczywiscie wszystko pracuje na 2,4Ghz , a prędkość maksymalną podałem na 5Ghz.
Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam