Bandwidth control w W8980

Witam,
Sytuacja jest następująca, kiedy mam włączony bandwidth control download na komputerze połączonym po wifi wynosi ~40 mbps, po kablu ~55mbps, a kiedy wyłączę bandwidth w oby przypadkach mam ~80mbps. Dodam, że podczas testów ip komputera z którego robię test prędkości nie ma utworzonej regułki w bc więc powinien dostawać pełne pasmo.
Router TP-LINK TD-W8980 ustawiony na wireless router mode
Firmware wgrany najświeższy ze strony TP-LINKa

Może jakieś obrazki z konfiguracji? Bierz pod uwagę że nie widzimy tego co ustawiłeś.

total up i total down zostaly juz ustawione ekstremalnie i tez to nic nie zmienilo
komp po wifi ma ip 1.100
po lanie 1.101
te ipki nie sa w regulach bc, a nawet jak je dodam tez to nic nie zmienia

Router rezerwuje sobie część pasma dla tej konfiguracji którą ustawiłeś dla tych minimalnych wartości. To nie jest podział dynamiczny tylko statyczny.

usunąłem wszystkie reguly, pierwszy screen z wlaczonym bc, drugi z wylaczonym...skad ta roznica ??
dodam ze wczesniej ten router pracowal na 10mbps neo, byly stworzone dokladnie te same reguly i wtedy komputer spoza zakresu regul mial pelne pasmo ktore oscylowalo w okolicach 9mbps

Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych. Możliwe że jakieś dane zostały w pamięci routera.

byl robiony reset, co prawda nie teraz...wczoraj jak z nim walczylem to probowalem juz ze wszystkim...

Nie mam tego modelu u siebie więc trudno mi stwierdzić twoją wersję. Proponuję telefon do supporty TP-linka. Jest możliwość że to jakiś bug w oprogramowaniu routera.

jest to mozliwe, tak jak pisalem wczesniej...na 10mb neo radzil sobie swietnie. Problem powstal przy 80mb kablowce. Jak sie cos ciekawego dowiem w supporcie to dam znac :wink:

Czekamy na info jeżeli będziesz coś więcej wiedział.

Witam,
Po testach w supporcie okazuje się że jest błąd w oprogramowaniu, w najbliższych dniach ma się pojawić poprawiony firmware :slight_smile:
Pozdrawiam

Dzięki za informację. Temat możesz zamknąć. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.