Bandwidth control - przydzielenie odpowiednich prędkości

Cześć,
Mam pytanie odnośnie tej usługi. Prędkość mojego internetu to 100Mb/s (wysyłanie,ściąganie). Ustawiłem więc:
Egress Bandwidth: 102400 Kbps
Ingress Bandwidth: 102400 Kbps
to ok?
I teraz chce tak ustawić prędkości (w domu są 3 komputery). Dwa z nich mają zawsze mieć pełne łącze, czyli dla nich:
Engress/Ingress(min/max): np. 200/0 ( to zero to rozumiem, że bierze maksimum, bo nie chce ograniczać łącza, a nie mogę zostawić pustego ?)
A dla trzeciego komputera, jak się pojawi w sieci chce mieć min. 10Mb/s i jakieś maksimum, czyli ustawiłem (10240/40960).
Czy to zadziała w ten sposób jaki myślę, czyli, że dwa śmigają z pełną mocą, a gdy pojawi się trzeci to trochę "zwalniają" by ten miał min. 10Mb/s?
Jeśli nie to da się uzyskać efekt o jakim myślę? Czy jedyną opcją jest ograniczenie internetu tym 2 pozostałym, np. do 60MB/s?

O jakim modelu routera mówimy?

Model to TL-WR1043ND.

Która wersja sprzętowa v1, v2 czy v3?

v2

Co do wartości zerowej to trudno mi coś powiedzieć bo nigdy takowej nie stosowałem (musisz sprawdzić) -


Stosowanie w sieci różnego rodzaju P2P, torrent czy utorrent może skutecznie zakłócić pracę tego podziału.

Wydaje się, że to rozwiązanie działa, więc można je polecić na przyszłość :slight_smile: Mam jeszcze pytanie odnośnie bridge, ale to w osobnym wątku. Dzięki za udzielenie się w temacie.