Arris CM820S i TP link 740 N

Witam
na nowym M, założyli mi monterzy modem arris CM 820 S - multimedia 60 Mb/s
po rj45 prędkość na różnych speedtestach jest ponad 60 Mb/s - modem - laptop(wszystkie 5 diod na modemie zielone)
jednak po podłączeniu tp- linka 740N nie nawiązuje z nim połączenia, lub jak się uda to po testach prędkość jest w granicach 12 Mb/s (4 zielone diody, jedna pomarańczowa- link - pierwsza z lewej jak na foto) modem - router - laptop
z tego co wyczytałem to Tp- link nie ma portu 1 gb i czy to jest powód?
jak tak to proszę mnie utwierdzić i polecić coś

Która to wersja sprzętowa TP-linka? Masz zaktualizowane oprogramowanie? Przewód z modemu jest w porcie WAN? Przewód ethernet jest oryginalny czy robiony własnoręcznie? Prędkości masz takie same na radio jak i na wifi z TP-linka?

TP - link ver 3
oprogramowanie zaktualizowane
przewody poprawnie podpięte :wink:
3 orginalne przewody testowałem, robiłem reset tp- linka także

jak sprawdzić te prędkości?
tp-link dział na starym M też z prędkości 60Mb/s z modemem po skretce od innego dostawcy i nie było problemu

Twój TP-Link ma porty 100Mb/s ale to spokojnie wystarczy do obsłużenia takiego łącza kablowo. To 60Mb/s może być graniczną wartością dla sieci bezprzewodowej no ale ty mówisz o 12Mb/s to już wygląda że router linkuje się z modemem mniej niż 100Mb/s a czasami traci nawet to połączenie (tak to opisywałeś).
Po podłączeniu dioda od portu WAN TP-linka jest od razu aktywna czy gaśnie i się zapala?

logowanie Tp- linka trwalo nieraz ponad 5 min, gdzie już diod tp- linka nie obserwowałem (córka mała i inne zajęcia domowe), ale z tego co tam widziałem, to nie świeciło się wszystko tak samo jak na starym M, coś tam migało
nie mogę tego sprawdzić teraz, bo sam modem już się nie loguje i wcale nie ma dostępu do internetu, pewnie wina dostawcy ( 1 i 5 dioda na zielono a 3 i 4 na pomarańczowo 2 wcale nie zapala się- bez korzystania z tp- linka)
dobrze, że sąsiad wifi udostępnia to mogę chociaż pisać ;D

ps. edycja
przed modemem, był taki rozdzielacz wywaliłem go, ale i tak brak netu

KOlego ale co rozdzielacz na wspólnego z TP-linkiem!? Masz problem na linii modem Arris via TP-link

wiem, ale teraz całkowicie nie ma internetu i napisałem tylko, że go wywaliłem.
a wracając do tematu
właściwości tp- linka:
Porty 4 porty LAN 10/100Mb/s
1 port WAN 10/100Mb/s

karta sieciowa w laptopie ma dodatkowo 1000 Mb/s
wychodzi mi tylko na tą różnice i w tym tkwi problem chyba

[quote="bartek04, post:7, topic:8145"]wychodzi mi tylko na tą różnice i w tym tkwi problem chyba
Modyfikuj wiadomość[/quote]
Oczywiście że nie, ta różnica to tylko szybkość karty sieciowej dlatego dioda pali się raz na zielono a przy TP-linku na pomarańczowo, to jest tylko wskaźnik.

Jak na modemie nie pali się druga dioda to znaczy ze nie ma dostępu do internetu.
Żółta dioda "Link" oznacza połączenie 10/100Mbits, zielona 1Gbits.
Zrób najpierw tak aby był dostęp do internetu, W tej konfiguracji router podłącz na wyłączonym modemie, po podłączeniu modemu do portu WAN dopiero go włącz.

sam zaskoczył i się zalogował po ponad godzinie
szybkie foto może coś wniesie do sprawy

na modemie pala sie wszystkie na zielono jak bezpośrednio go połączę z laptopem
przy połączeniu z tp-linkiem jak kolega wyżej pisał pierwsza mruga na pomarańczowo
na tp- linku :
1 - dioda zasilanie jak widzę - na zielono świeci
2- znaczek słoneczka - mruga na zielono
3 - dioda wifi - mruga na zielono
4- 7 nic nie jest podłączone to nic się nie świeci
8 - globus- miga
9 - nie świeci się
to co moze teraz jakieś ustawienia tp- linka mam sprawdzić ?

Tam jest wszystko OK.
Podłącz komputer do portu LAN w tplinku i sprawdź prędkość łącza.

1- po kablu modem- router - laptop


2. po kablu modem- router - wifi laptop

3. modem - laptop p kablu

A kablowo z TP-linka jak wygląda prędkość ?

wszystko jak wyżej 3 testy
w tych samych warunkach , odległość od wifi 1 m
avvast wyłączony i inne programy co by spowalniały

Przywracałeś TP-linka do ustawień fabrycznych?

tak i ciągle to samo

No to wygląda na problem z portem WAN-owym lub kablem, chociaż pisałeś że sprawdzałeś na rożnych.
Po podłączeniu się bezpośrednio do Arrisa daj obrazek z ipconfig /all -

to cmd to od kąd mam tego lapka to nie mogę tego powiększyć, to max jak go powiększe i nic nie widać ;/

bable rj 45 testowalem 3 różne i tak samo

Dopisz jeszcze do WAN-a na TP-linku przez funkcję clone mac ten adres fizyczny z karty ethernet i daj obrazek ze statusu TP-linka po podłączeniu do Arris-a.

Zaloguj się do TP-Linka
Zakładka network - Clone MAC, wpisz tam: 74-E6-E2-1B-C4-0E i kliknij save
Zakładka Wireless - Wireless Settings: Channel Width: 40MHz
Forwarding - UPnP: Disable
Security - Basic Security: wszystko na off
zrestartuj modem
I zrób test prędkości