Archer VR600v (DE) V2

Dzień dobry.
Wpadł mi w ręce router Archer VR600v w wersji niemieckiej z ADSL (Anex B). Potrzebuje jednak router ADSL (Anex A). Czy istnieje możliwość wgrania firmware od wersji EU, tak aby router miał Anex A?
Próba wgrania firmware wersji EU ze strony routera kończy się błędem: Error code: 71211
Failed to upload upgrade file. Please select the correct file.

Annex A jest do współpracy z liniami analogowymi POTS (jak u nas). Annex B jest do linii cyfrowych ISDN. One są sprzętowo odmienne. Nie da się tego zmienić przez zmianę firmware.

Ja również mam problem z tym routerem vr600v v2 (DE), w ostatniej wersji oprogramowania usunięto grupowanie interfejsów, nie da się wgrać żadnej starszej wersji (error 71211), kontakt z niemieckim supportem tplinka wyglądał jak rozmowa z botem... Piszę, że nie ma tej funkcji i wstawiam im screena, po czym dostaje odpowiedź w stylu: Tu jest ta funkcja i screen z web interfejsu zupełnie innej wersji (EU), w ostatniej wiadomości napisałem, że oczekuje konkretnej informacji jak przywrócić poprzednią wersje np przez TFTP albo pinout UART i nie dostałem już żadnej odpowiedzi, (widać Pan Frederic Müller nie wie co robi w swojej firmie...)
Nawet rozebrałem ten router i znalazłem jakieś 2 interfejsy po 4 piny w których 3piny miały 3.3v i 1 GND a patrząc po innych przykładach to nie pasuje do UART
Jak ktoś coś wie to chętnie zasięgne porady :slight_smile:

Niestety sprzęt z ADSL jest zamknięty znacznie bardziej niż pozostałe odmiany i siłą rzeczy wsparcie do nich jest ograniczone do kilku modeli. UART w nich jednak być powinien i możesz skutecznie szukać odpowiednich złącz, ale jak nie znajdziesz pinoutu w sieci, to jesteś zdany na siebie. Nie ma nawet pewności, czy da się zrobić downgrade i jak to zrobić przez tftp.
Niestety to norma przy ADSLowych wynalazkach i opatentowaniu tej technologii w ten sposób przez producentów.