Archer VR600 problem z połączeniem po kablu

(Adam Klonowski) #1

Witam mam problem z Archer VR600 v2,mam go połączonego z laptopem po kablu i zawsze jak włączam laptopa z win10 i mam wpięty kabel lan to nie mam dostępu do internetu i muszę parę razy wypinać i wpinać kabel,strasznie jest to irytujące,nawet czasami jak laptop wejdzie w stan czuwania i znów go wybudzę to też nie mam internetu i znów muszę parę razy wypinać i wpinać kabel.Może ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Wcześniej miałem tp-link n600 i nie było takiego problemu,kabel lan zawsze był wpięty.

(Jakub Danecki) #2

Nie znam problemów z tym modelem, ale sprawdź adres IP, maskę i adres bramy jak połączenie działa, i jak nie działa. Może po prostu adres IP komputer nie dostaje i stąd problem (można np. ustawić go na sztywno). Zobacz, czy kabel prawidłowo siedzi - świeci dioda połączenia (druga sobie miga i taka ma być, ale jedna z nich ma świecić stale) - może po prostu zrywa ci połączenie, bo uszkodziłeś kabel/wtyczki?

(Adam Klonowski) #3

czym mogłem uszkodzić kabel czy wtyczkę?mam podpięty kabel do drugiego komputera stacjonarnego i jak się przełączy w tryb uśpienia to też to samo się dzieje,że router po wybudzeniu nie chce go wpuścić i muszę resetować komputer i wtedy jest wszystko ok...

(Krzysztof) #4

Zrób fotki wtyczek żeby było widać jaka kolejność jest, po wybudzeniu jeśli nie będzie połączenia wejdź w szczegóły połączenia sieciowego i zobaczymy czy ci przydziela IP czy nie, sterowniki od sieciówki najnowsze ??

(Adam Klonowski) #5

dziś miałem chwilowy brak zasilania w domu i znów nie mogłem się połączyć z internetem w laptopie i komputerze stacjonarnym,dwa urządzenia podłączone po kablu.Strasznie mnie irytuje ten problem,kable lan mam od paru lat i na wcześniejszym routerze wszystko działało,a na tym non stop problem.Nie mam problemu z laptopem,bo kabel jest na wierzchu,ale komputer stacjonarny włączałem i wyłączałem 4 razy żeby internet się połączył...

(Jakub Danecki) #6

Spróbuj opisać dokładnie kiedy to się dzieje. Po wyłączeniu/uśpieniu komputera? Po resecie routera? Na jaki czas odpinasz i potem podpinasz kabel ethernet? Czy zapalają się kontrolki portu w komputerze/routerze?
Nadal możliwości są 3:

• nie kontaktuje kabel ethernet (po jednej lub obu stronach) lub ma błędny układ przewodów (powinien być prosty pin-pin, żadnych crossów)
  • masz problem z konfiguracją DHCP (np. dwa serwery DHCP, które biją się o to, który będzie pierwszy z przyznaniem IP)
  • masz uszkodzony interfejs ethernet w komputerach i/lub routerze (najmniej prawdopodobne).