Archer t2u + upc horizon

Witam serdecznie
Posiadam internet w upc 250 mb odbierany za pośrednictwem dekodera horizon ( nowa wersja ). Z internetu korzystam na Windows 8.1 oraz lapku MSI GE70 2OC-228XPL. Postanowiłem pójść za radą kilku osób i zakupiłem Archer TU2 by odbierać net w paśmie 5ghz. Problem polega na tym że internet nie pracuje dobrze tj czasami traci połączenie choć nie sygnalizuje tego ani komputer ani dioda na T2U. Jaka może być tego przyczyna ? Systemową kartę sieciową wyłączyłem. Sterowniki T2U instalowane z płyty. ( po instalacji tych ze strony wszelkie speedtesty pokazywał prędkość 30mb/ na tych z płyty jest ok 150mb - 200mb ) Moze coś dodatkowo trzeba skonfigurować ustawić. Będę wdzięczny za szereg porad dla laika.
Dodam jeszcze że na standardowej sieciówce laptopa internet działa bez zarzutu , tak samo w telefonie komórkowym na paśmie 5ghz. Jak złoto
Edit : Zauważyłem coś bardzo ciekawego. Jeszcze raz zainstalowałem sterowniki ze strony producenta. Owszem speedtesty pokazują 30mb/s ale internet się nie wiesza tak jak po tych z płyty które z kolei pokazują wartości oscylujące w okolicach 200mb/s
Pozdrawiam serdecznie

Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary w paśmie 5GHz, rezultaty wrzuć na forum.

Internet cały czas rwie jak potok rzeki. Dodatkowo jeszcze jedna grafika

Jak wygląda pomiar prędkości np. speedtest.net - wrzuć obrazek.

To i tak dobry wynik :frowning:

Jak wygląda konfiguracja radia na routerze? Z inSSIDer-a link wygląda słabo bo tylko 54Mb/s.

A czy mozesz wyjasnic jak to sprawdzic.jak pisalem juz, nie znam sie na tym zbytnio

Niestety nie znam modelu twojego routera więc tak jak ty musiałbym zajrzeć do instrukcji obsługi. Trzeba zalogować się na router przez przeglądarkę internetową i sprawdzić jego konfigurację.

Zobacze co da sie zrobic

Nic już z tego nie rozumiem. Udało mi sie ustawieniach routera pozmieniać opcje z zaleceniem operatora i dochodzę do wniosku ze już całkiem zgłupiałem. Niby jest już wszystko ok. ładnie pobiera dane itp. Za to niestety bardzo często traci sygnał. I tu jest problem kolejny. Np grasz. Wszystko jest ok i rozłączenie. Na torrentach tak samo. Pobiera dane np 7mb po czym spada do zera. Nie łączy i tak w koło macieju.

I dodatkowo ustawienia o które prosiłes

Jeszcze ciekawostka :slight_smile: Tak np program wykazał w trakcie disconnectu. Dochodzę do wniosku ze karta działa jak chce oraz iż ma problemy z sygnałem ale mam nadzieje ze sie mylę i sam cos robie zle

Ustaw konkretne wartości zamiast automatów w konfiguracji Wireless Settings.

Zrobiłem tak jak mówiłes.. Testowałem na róznych wartościach i problem nie ustał. Czym sie kierować przy doborze tych wartosci? Nie mam pomysłów już a chce wykluczyc czy to wina tplinka czy sieci kablowej :slight_smile:

Tak jak pisałem nie znam tego urządzenia. Konfiguracja konkretnego kanału, prędkość w AC, szerokość 40 lub 80MHz. Pokaż czy coś się zmienia w inSSIDerze (prędkość linku).