Archer T1U i sieć 5ghz - problem z połączeniem


(Michał Stonawski) #1

Dziś Orange zainstalowało mi Internet - światłowód i router 300mb/s. Niestety, takie osiągi są dostępne tylko w paśmie 5ghz - na laptopie bez problemu sieć śmiga, na blaszaku miałem wpięty TP-Link TL-WN721N - to wystarczało zaledwie na 30-40 mb/s. Poszedłem więc do sklepu po coś, co odbiera 5ghz, nie 2ghz.

Zakupiłem Archer T1U, zainstalowałem sterowniki, wyłączyłem i włączyłem PC. Niestety, nie mogę połączyć się z siecią - do której podłączam się bezproblemowo z laptopa (win 10) i za pomocą wcześniejszego (wyżej wymieniony) sprzętu. Przy użyciu Archer T1U nie jestem w stanie dobrze podłączyć się do sieci - chociaż jest informacja, że do routera zostałem podłączony. Niemniej, ciągle mam powiadomienie o ograniczonym dostępie.

Co mogę zrobić? Pomóżcie, proszę... siedzę nad tym już 4 godziny ;/


(Heinz) #2

Jaki poziom sygnału odbiera karta T1U?
Jaki system operacyjny? Karta wpięta do USB3? Jakie sterowniki?


(Michał Stonawski) #3

Mam prawie wszystkie kreski, siła sygnału "znakomita".
System operacyjny win 7, karta wpięta do usb 2.0 (bo i taki opis jest na opakowaniu, że to 2.0 jest), sterowniki oryginalne z płyty instalacyjnej.


(Heinz) #4

Sprawdź czy są nowsze sterowniki:
https://www.tp-link.com/pl/download/Archer-T1U.html
Oczywiście dla swojej wersji sprzętowej


(Michał Stonawski) #5

Sprawdziłem. Sterowniki są aktualne...


(Michał Stonawski) #6

Natomiast mam coś takiego...


(Heinz) #7

a co masz we właściowściach połączenia?
jakieś protokoły itp


(Michał Stonawski) #8

O to chodziło?


(Michał Stonawski) #9

Dziwne rzeczy się dzieją. Na jednym PC mogę mieć włączone obie karty TP-Link, z tym, że jedna (ta w paśmie 2ghz) odbiera Internet, zaś druga - ta 5gh, już nie - mimo, że z routerem się łączy.

Nic z tego nie rozumiem. Cały czas "ograniczony dostęp".


(Heinz) #10

Mi to wygląda na problem z jakimś programem/antywirusem który blokuje połączenie.
Jeśli masz możliwość to spróbuj użyć tej karty w innym komputerze lub w swoim laptopie wyłączając główną kartę WiFi.


(Michał Stonawski) #11

Tak zrobiłem. Na laptopie połączyło się bez problemów i śmigało, jedyne, co musiałem, to zainstalować sterowniki i tyle. I tutaj "Szczegóły połączenie Internetowego" nie były puste.

Tyle, że na PC próbowałem wcześniej z wyłączonym antywirusem i dalej nie działało...


(Michał Stonawski) #12

Co w takim układzie powinienem zrobić?


(Heinz) #13

Przepraszam za opóźnienie,
Ja zaczął bym szukać programów które są odpowiedzialne za nawiązywanie połączeń WiFi. Może jest jakiś program TP-Linka który tam nadzoruje połączenie.


(Michał Stonawski) #14

Już sobie poradziłem :slight_smile:
Z niewiadomych powodów TP-Link nie umiał automatycznie ustawić IP ani DNS - ale wcześniej jakimś cudem się "połączył", tylko sieć była niezidentyfikowana.

Mam tylko pytanie: sprzęt powinien w paśmie 5ghz - wedle opisu - powinien działać do 450mb/s, tymczasem w tym samym miejscu mój laptop odbiera sieć 300mb/s, zaś PC z włączonym Archerem - tylko około 100mb.

Router to Orange Funbox 3.0
Sprawdzałem działanie karty na laptopie (przednio wyłączając "zwykłą" kartę sieciową) i dalej prędkość przesyłu dochodziła do 300mb/s - właśnie na Archer T1U.


(Heinz) #15

Spróbuj podłączyć tę kartę do przedłużacza USB aby odsunąć ją od zakłóceń generowanych przez PC oraz poprawisz w ten sposób "zasięg" karty.