Archer T1U i sieć 5ghz - problem z połączeniem

Dziś Orange zainstalowało mi Internet - światłowód i router 300mb/s. Niestety, takie osiągi są dostępne tylko w paśmie 5ghz - na laptopie bez problemu sieć śmiga, na blaszaku miałem wpięty TP-Link TL-WN721N - to wystarczało zaledwie na 30-40 mb/s. Poszedłem więc do sklepu po coś, co odbiera 5ghz, nie 2ghz.

Zakupiłem Archer T1U, zainstalowałem sterowniki, wyłączyłem i włączyłem PC. Niestety, nie mogę połączyć się z siecią - do której podłączam się bezproblemowo z laptopa (win 10) i za pomocą wcześniejszego (wyżej wymieniony) sprzętu. Przy użyciu Archer T1U nie jestem w stanie dobrze podłączyć się do sieci - chociaż jest informacja, że do routera zostałem podłączony. Niemniej, ciągle mam powiadomienie o ograniczonym dostępie.

Co mogę zrobić? Pomóżcie, proszę... siedzę nad tym już 4 godziny ;/

Jaki poziom sygnału odbiera karta T1U?
Jaki system operacyjny? Karta wpięta do USB3? Jakie sterowniki?

Mam prawie wszystkie kreski, siła sygnału "znakomita".
System operacyjny win 7, karta wpięta do usb 2.0 (bo i taki opis jest na opakowaniu, że to 2.0 jest), sterowniki oryginalne z płyty instalacyjnej.

Sprawdź czy są nowsze sterowniki:
https://www.tp-link.com/pl/download/Archer-T1U.html
Oczywiście dla swojej wersji sprzętowej

Sprawdziłem. Sterowniki są aktualne...

Natomiast mam coś takiego...

a co masz we właściowściach połączenia?
jakieś protokoły itp

O to chodziło?

Dziwne rzeczy się dzieją. Na jednym PC mogę mieć włączone obie karty TP-Link, z tym, że jedna (ta w paśmie 2ghz) odbiera Internet, zaś druga - ta 5gh, już nie - mimo, że z routerem się łączy.

Nic z tego nie rozumiem. Cały czas "ograniczony dostęp".

Mi to wygląda na problem z jakimś programem/antywirusem który blokuje połączenie.
Jeśli masz możliwość to spróbuj użyć tej karty w innym komputerze lub w swoim laptopie wyłączając główną kartę WiFi.

Tak zrobiłem. Na laptopie połączyło się bez problemów i śmigało, jedyne, co musiałem, to zainstalować sterowniki i tyle. I tutaj "Szczegóły połączenie Internetowego" nie były puste.

Tyle, że na PC próbowałem wcześniej z wyłączonym antywirusem i dalej nie działało...

Co w takim układzie powinienem zrobić?

Przepraszam za opóźnienie,
Ja zaczął bym szukać programów które są odpowiedzialne za nawiązywanie połączeń WiFi. Może jest jakiś program TP-Linka który tam nadzoruje połączenie.

Już sobie poradziłem :slight_smile:
Z niewiadomych powodów TP-Link nie umiał automatycznie ustawić IP ani DNS - ale wcześniej jakimś cudem się "połączył", tylko sieć była niezidentyfikowana.

Mam tylko pytanie: sprzęt powinien w paśmie 5ghz - wedle opisu - powinien działać do 450mb/s, tymczasem w tym samym miejscu mój laptop odbiera sieć 300mb/s, zaś PC z włączonym Archerem - tylko około 100mb.

Router to Orange Funbox 3.0
Sprawdzałem działanie karty na laptopie (przednio wyłączając "zwykłą" kartę sieciową) i dalej prędkość przesyłu dochodziła do 300mb/s - właśnie na Archer T1U.

Spróbuj podłączyć tę kartę do przedłużacza USB aby odsunąć ją od zakłóceń generowanych przez PC oraz poprawisz w ten sposób "zasięg" karty.