Archer MR400 - uszkodzony slot karty SIM

Witam, uszkodziłem slot karty SIM w routerze - podobno slot jest bardzo nietypowy, zamienników nie ma, punkt serwisowy gdzie go oddałem stwierdził, że można spróbować zamówić część z Chin - czas oczekiwania kilka miesięcy.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
Gdzie znajdę gniazdo na wymianę?
Czy jest serwis, który rozwiąże problem?

Do uszkodzenia gniazda doszło w nowym routerze - jedną z pierwszych rzeczy było włożenie pustego adaptera karty sim do slotu, co spowodowało zaklinowanie się o nóżki i wyrwanie jednej z nich.

Obdzwoniłem sporo punktów naprawy laptopów, elektroniki - mało kto chciał się podjąć naprawy routera.

W końcu oddałem urządzenie do serwisu laptopów/telefonów - podjęli się próby naprawy, jednak stwierdzili, że gniazdo nietypowe, a takiej części w Polsce nie ma i nie mogą pomóc.

Martwi mnie, że przez taką głupotę nie będę mógł korzystać z routera zakupionego za kilkaset złotych, bo producent nie przewiduje naprawy - dzwoniłem na infolinię ws. naprawy odpłatnej, nie posiadają takich punktów.

No to jest trudna sprawa, bo faktycznie

  • Gwarancja tego nie obejmuje (działanie wbrew instrukcji, uszkodzenie mechaniczne)
  • Naprawa tego jest dla większości serwisów nie opłacalna (robota obejmuje rozebranie urządzenia), wylutowanie elementu montowanego chyba SMD, znalezienie czegoś na wymianę i lutowanie
    spokojnie jest tego na 2 godziny roboty i to dwa razy (rozebranie i jak część zostanie sprowadzona, miesiąc później złożenie i testy) - koszt samej pracy to co najmniej 200 PLN, sama część nie kosztuje tutaj nic (5 sztuk kosztuje poniżej dolara).
  • Koszt "bujania" się z klientem, który będzie potem ze wszystkim przychodził do nas.
    To dlatego tak Ciebie zbyli. To widać po tym, że gniazdo bez problemu znalazłem nie będąc elektronikiem (tylko mając cierpliwość do google).

Masz sporo wyjść:

  • Pogodzić się ze stratą
  • Znaleźć dawcę (uszkodzony w inny sposób, np. spalony) MR400 - na allegro nie widziałem
  • Znaleźć znajomego, który podejmie się jakiejś rzeźby - np. dopasowania innego gniazda SIM, który zamiast na płytce przylutuje kablami
  • Zakupić samodzielnie tackę SIM i dostarczyć do serwisu
    Znalazłem model: to GCT SIM7100 Push-Push SIM Card Connector. Z dystrybutorów dostępnych w PL ma je np. Farnell (SIM7100-6-1-15-00-A) w chorej cenie 10 PLN
  • Założyć własny warsztat lutowania SMD i wymienić to samodzielnie (lutownica typu stacja lutownicza, topnik, miedzianka, kilka filmików na YT o lutowaniu i masz.
  • Można także sprawdzić, czy noga jest wyrwana, czy tylko powyginana - czasem da się to naprostować, choć widzę górny docisk po lewej jest w bardzo złym miejscu (wystaje), czyli ta noga się obróciła (albo ktoś pod nim grzebał).
    A dla hardkorów - można przylutować SIMa na krótko kablami - nie polecam, SIM tego może nie przeżyć. Ale zrobione sprawnie może podziałać lata, tylko że sam takiego SIMa nie wymienisz.

Dziękuję za wyjaśnienia - wyjść teoretycznie dużo, jednak ograniczają się do dostarczenia tacki lub znalezienia serwisu, który się tego podejmie.

Niestety nie znam nikogo, kto by umiał to zlutować, sam też się nie podejmę.

PS Po lewej stronie grzebałem ja, licząc że da radę odgiąć nóżkę której nie widać - niestety jest ułamana (slot ma dziurki, 5 nóżek widać, jednej nie, ta jest wyrwana)

Serdecznie dziękuję - przede wszystkim na wskazanie namiarów na slot - przesyłka szła zaledwie 22 godziny z UK (za slot wart grosze zapłaciłem razem 30 złotych, ale jestem bardzo zadowolony), znalazłem dobrego człowieka który to wymienił za grosze.

Problem rozwiązany.

Bardzo cieszą mnie takie wiadomości!
Gratulacje i koniecznie napisz kiedyś jak się sprawuje sprzęt.