Archer MR200 v 2 instalowanie VPN

Witam. Przepraszam za pytanie ale jestem laikiem w tym temacie. Mam powyższy router chciałbym na nim założyć VPN. Mam wykupiona usługę w ExpresVPN natomiast nie wiem jak go dobrze skonfigurować.z góry dziękuję za pomoc.

1 polubienie

Oni sami oferują przewodnik także do routerów TP-Linka:

Potestuj konfigurację, sprawdź i daj znać gdzie masz problem.
Ja osobiście nie widzę celu, dla którego należałoby cały ruch wyprowadzać z domu przez VPN (ryzykując spadem wydajności połączenia), ale zakazu oczywiście nie ma.

Witam. nie moge tego (PPTP & L2TP-IPSec) znaleźć w ustawieniach routera żeby wpisac username i password. Jest tylko IPSec VPN. To co wrzuciłeś ja to widziałem. Tam są inne funkcje niż w MR200

Nie napisałeś co zrobiłeś, tylko "nie wiem", dlatego zacząłem od podstaw.
Jak teraz popatrzyłem, to na pierwszy rzut oka nie ma obsługi odpowiedniego sposobu połączenia zgodnego z ExpressVPN - możesz do nich napisać, pomagają przy tym.
Teoretycznie możesz zainstalować alternatywne oprogramowanie (LEDE), ale nie wiem jak w praktyce działa na tym modelu (obserwowałem początki rozgryzania MR200 i nie wyglądało to zbyt fajnie).
Doraźnie zostaje ci instalacja klientów na końcówkach - komputer itd.
Jak chcesz cały ruch domowy spakować na poziomie routera, to pewnie zostaje dokupienie routera, który potrafi gadać z ExpressVPN, wyłączenie WiFi w MR200 i puszczenie całości przez ten dokupiony sprzęt.