Archer D7 problem

Router odpala ale nie mozna zmienic ustawien czy skonfigurować

Error code: 9003
Illegal value!
Error code: 1
Internal Error!

Przy próbie wgrania firmware to samo

Error code: 1
Internal Error!

Wszytko robione przez przegladarke i ip routera 192.168.1.1
Zrobiłem kopie wsadów romu i wsadu Adsl i próbowałęm recznie aktualizowac wynik ten sam. Co może by nie tak? Mam programator + kopie wsadu 16MB 2MB + serial

Problemem może być brak startu "modemu" masz interfejs TTL żeby zobaczyć czy modem startuje? Jak zachowują się diody?
Co masz w menu aktualizacji firmware. Masz tam podany model urządzenia i datę firmware. WiFi ma prawidłowy adres MAC?
Możesz gdzieś udostępnić ten wsad? Mogę go sprawdzić i i spróbować podrzucić wsad z mojego D7. Tylko nie mam wsadu z modemu.

Wsady
http://przeklej.org/file/t3lj9x/Pulpit.rar
Zdjecia
http://przeklej.org/file/YNyL5p/Nowy.folder.4..rar
Oczywiście każdy wsad ma indywidualne rzeczy jak mac pin routera itp. wiec proszę ich nie wykorzystywać lub ewentualnie zmienic przed wgraniem.
Mam kabelek serial Router startuje Przydziela ip itp.

Sprawdź czy modem startuje. Masz ten interfejs TTL?
Jak podłączysz linię telefoniczną to mruga dioda od stnchronizacji?

Nie mam adsl obecnie jak sprawdzic. Znalazłem w sieci ,żę to może byc problrm z adsl włąsnie albo firmware albo uszkodzenie elektroniki
A możesz przełączyc router w tryb wifi i skopiować mi ustawienia? Bo nie mogę przełączyc a wtedy chociaż router by mi ruszył w trybie wifi
Poprosił bym tez o wsad jak możesz na wifigold@wp.pl

Aktualnie nie mam tego routera w domu. Mam jakąś kopię wsadu i raczej była robiona jak router był w trybie ADSL.
Jeśli nie zależy CI na ADSLu to wrzuć mu firmware od archera C7 ( razem z bootloaderem, bo inaczej nie wystartuje)
Zalecane żebyś wrzucił openwrt bo inaczej nie będziesz miał portu WAN a tam można na Vlanach go ustawić.
Mój dump Ci raczej nie pomoże bo sam webinterface potrzebuje aktywnego modemu.
W załączniku dump z mojego d7:

A mozesz poradzic jak wrzucic firmware od c7 przez serial? Nie chce od nowa wylutowywyac kostki

Próbowałem tak ale router nie statuje? Trzeba cos wycinac z firmware c7 v2?

tftp 0x81000000 [name of your firmware file].bin
erase 0x9f020000 +f80000
cp.b 0x81000000 0x9f020000 0xf80000
reset

Musisz wgrać z bootloaderem.
komendy:

tftp 0x81000000 [name of your firmware file].bin
erase 0x9f000000 +fa0000
cp.b 0x81000000 0x9f000000 0xfa0000
reset

Plik w załączniku:
poprawiony

Dlaczego?
Wgrałem Chodzi Nie wyskakuja błędy Chyba cos nie tak z adsl ? teraz pytanie czy to spalony kontroler czy soft kostki adsl?

Uff. Bo tam brakuje MAC/PIN w bootloaderze. Ale skoro działa.
Wgraj sobie teraz na to openwrt i Zrób vlany żeby działał z portem WAN.
Co do części ADSL to musisz podłączyć interfejs pod modem i zobaczyć czy działa, co i jak się uruchamia.

Ok na razie dzięki. Chociaż będzie działał jako c7 :wink:
Jakby ktoś miał d7 to porosze o przelacznie w ustawieniach pracy routera jako wifi i zrobienie kopi konfiguracji .[robimy to przez ip 192.168.1.1] w odpowiednich zakładkach Moze zadziała po wrzucenia ustawien do mojego routera

Grzebałem trochę w nim dalej i po podłaczeniu seriala do gniazda adsl brak reakcji.[piny takie same jak seriala od kosti 16MB] Mysle,że został uszkodzony procesor lub pamięć do adsl.
Wgrałem openwtr ale przeszłem na firmware od c7 [ za mało siedziałem na openwtr ] Kiedys miałem gargoyle i ta wersja graficzna bardziej mi podchodziła.
Router pójdzie na sprzedaż. Działą wszystko oprócz modemu ADSL. Na openwtr można mu zrobic wlana. Pokombinował bym jeszcze z konfiguracja routera jako wifi[Wireless Router Mode i adsl mode do wyboru] na oryginalnym romie ale nie mam skąd wziąć kopi konfiguracji. Jak ktoś może mi podesłać będzie wdzięczny.