Archer D7 - Orange TV

Dzień dobry,
Nie udało mi się znaleźć w historii odpowiedzi na pytanie, czy Archer D7 można skonfigurować tak by zastąpił FunBox Orange. Więc pozwalam sobie zadać pytanie. Jeśli jest taka możliwość, to będę wdzięczny za informację jak da się to zrobić. Firmware na Archerze ostatnie zainstalowane, router łączy się z Neostradą, jednak dekoder Orange TV nie chce się dogadać dając błąd S01. Próbowałem ustawiać różne kombinacje VPI/VCI dla IPTV, niestety bez sukcesu. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Dla pewności dopytam. Mówisz o videostradzie czyli dostępie do kanałów TV przez sieć?

Pokaż ustawienia dla IPTV.

Tak. Mówię o telewizji od Orange (neostrada po łączu, bez satelity). Na tę chwilę archera spiąłem z funboxem po ethernecie, bo żona chce telewizję oglądać... Więc Funbox robi za router Wan/IPTV a archer za AP WiFi. Nie chcę mieć dwóch urządzeń, bo archer przynajmniej w teorii powinien sobie poradzić z IPTV. Konfigurację miałem standardową czyli interface do neostrady VPI/VCI (0-35) , do tego bridge, który próbowałem ustawić odpowiednio VPI/VCI (8-38 lub 8-39 lub 8-40). Grupa na port 4 LAN/WAN w archerze. DHCP wyłączone. Niestety dekoder nie umiał się połączyć. Próbowałem też wszystkie inne porty eth1-3, ale bez sukcesu.

Temat kiedyś też przerabiałem ale na innej marce routera.
Spróbuj dodać te interfejsy ale w Advanced -> Network -> Internet
VPI:8 VCI:38 Bridge
VPI:8 VCI:39 Bridge
VPI:8 VCI:51 Bridge

LUB wypróbuj każdego z osobna czy pojawi się obraz.
Jednocześnie wysyłam zapytanie do chłopaków z supportu czy mają jakieś informację w tym temacie.

Dziękuję.
Próbowałem 38 i 39. Nie próbowałem 51. Gdy żona się oderwie od tv, to spróbuję 51. :slight_smile:
Pozdrawiam

Ale próbowałeś przez IPTV a potem przez zakładkę Internet i dodanie wirtualnego interfejsu?
Powiem że sam jestem ciekawy tego tematu bo niestety nigdy nie miałem okazji sprawdzić tego na TP-linku.

Edit:

Po każdej zmienie ustawień zrób Save i reboot routera (ponownie uruchomienie) -
http://takopost.com/how-to-configure-tplink-archer-d2-d5-d7-d9-d20-to-work-with-tpg-iptv/ - oczywiście wszystko w ramach testów jeżeli można cię i twój sprzęt wykorzystać jako świnkę doświadczalną :slight_smile:

Próbowałem w różny sposób. To relatywnie proste proste z interface webowego. W opcji Internet konfiguruję dostęp do Neo, sam sobie dość dobrze radzi i wykrywa neostradę tworząc interface pppoa_0_35_0_d. Wpisuję usera i hasło i łączy się bez problemów. Teraz właśnie piszę z takiego połączenia bez funboxa. Następnie dodaję bridge, teraz jest br_8_51_1. W opcji interface grouping ustawiam grupę br_8_51_1 na eth4, do którego wpinam kabel ethernegowy od dekodera (u mnie jeszcze leci po sieci elekt, bo nie nie mam przeciągniętego eth w mieszkaniu). Następnie wyłączam DHCP na grupie IPTV (tak gdzieś czytałem, że powinno się zrobić) i włąściwie to tyle. Powinno działać, ale nie chce na dekoderze dostaję kod błędu S01 czyli, że nie może się dogadać. Oczywiście, gdy wszystko przepnę na funboxa, to działa...

Ze swej strony tyle co mogłem to napisałem więcej mi nic do głowy nie przychodzi. Sprawa została także popchnięta do wsparcia technicznego więc proszę o chwilę cierpliwości.
Może jeszcze któryś z kolegów coś podrzuci. Pozdrawiam!

Dziękuję.
Są jeszcze opcje, których albo nie można zmienić z interface albo nie wiem jak je zmienić.. Nie łączyłem się inaczej niż przez www i nie znam TP-Link, więc nie wiem czy nie można gdzieś z konsoli z palca zmienić... :frowning: Nie wiem czy nie mają znaczenia przy transmisji TV.
Encapsulation Mode: LLC
ATM QoS Type: UBR

Tak mają znaczenie ale niestety nie podpowiem w tej kwestii czy można to zmienić.
INTERNET
VPI: 0
VCI:35
Service category:UBR Without PCR
PPP over ATM (PPPoA)
Encapsulation mode:VC/MUX
Authentication method:na Auto lub CHAP

IPTV - Videostrada
VPI:8
VCI:38
Service category:NRT_VBR
Peak cell rate:302 (cells/s)
Sustainable cell rate:75(cells/s)
Maximum burst size:75(cells)
Bridging
Encapsulation mode: LLC/SNAP-BRIDGING
VPI:8
VCI:39
Service category:CBR
Peak cell rate:75 (cells/s)
Bridging
Encapsulation mode: LLC/SNAP-BRIDGING
VPI:8
VCI:51
Service category:CBR
Peak cell rate:141 (cells/s)
Bridging
Encapsulation mode: LLC/SNAP-BRIDGING

Dziękuję. Zatem trzeba poczekać na wsparcie techniczne. :slight_smile:
Tak z ciekawości zapytam, gdzie można poczytać o konfiguracji z interface tekstowego? Telnet działa i można konfigurować, mam nadzieję, że da się ręcznie coś ustawić. Nie chcę tylko zbyt namieszać, bo jeszcze zbickuję...a to nowe ustrojstwo. Interface webowy prócz wygody chroni jeszcze przed głupim działaniem. Lepiej doczytać...
Pozdrawiam

To co otrzymałem od wsparcia technicznego, chociaż chłopaki nie mówią na 100% że będzie działać. Poproszę o sprawdzenie i zdanie relacji.

Ustawienia pod IPTV z Liveboxa. Z tych ustawień będziemy korzystać przy konfiguracji naszego routera.

1. USTAWIENIA DLA GROUP SETTINGS
Proszę utworzyć 3x interfejs typu bridge zgodny z wartościami w tabeli powyżej. Czyli br_1= vip/vci 8/39, br_2= vpi/vci 8/40, br_3= 8/38,

Po lewej stronie proszę wybrać Advnaced i ustawić dla każdego interfejsu następujące wartości.
I. interfejs

VPI:8
VCI38
Encapsulation Mode: LLC
ATM: VBR-nrt
PCR 302
SCR 75
MBS 75
Connection type: Bridge
II. interfejs
VPI:8
VCI:39
Encapsulation Mode: LLC
ATM: UBR
PCR: 75
Connection type: Bridge
III. interfejs
VPI:8
VCI:40
Encapsulation Mode: LLC
ATM: UBR
PCR:141
Connection type: Bridge

a)

b)

c) Na liście powinny znajdować się cztery interfejsy bridge.

d) Przypisujemy je do wybranego portu LAN wybierając opcję ADD

e) Następnie grupujemy wybrany port LAN z utworzonymi połączeniami

f)

g) Tak powinny wyglądać ustawienia po zapisaniu przyciskiem SAVE.

Następnie zmieniamy ustawienia DHCP

Proszę wyłączyć serwer DHCP

Podsumowanie

Wow! Super! Dziękuję.
W weekend siądę i machnę wszystko według załączonej procedury. Mam tylko problem, bo mam chyba nowszy firmware, interface na to wskazuje na pierwszy rzut oka.
Firmware Version:0.9.1 1.1 v002d.0 Build 150824 Rel.40904n
Nie wiem czy w nim zadziała. Mam nadzieję.
Jeśli nie, to pytanie:
Da się wrócić do starszego firmware, niestety dałem ciała i gdzieś posiałem backup. :frowning:

Jak będziesz przy routerze to zapraszam na forum postaramy się wszystko zweryfikować na bieżąco.

Niestety bez sukcesu. >:(
Wszystko wprowadzone tak jak wskazano. Dla pewności kilka razy nawet... Niestety dekoder nadal płacze, że nie może połączyć się z modemem. Kilka prób bez sukcesu. Włączając przywracanie fabrycznych ustawień routera. Dam sobie przerwę i za jakiś czas znowu spróbuję, by wyeliminować możliwość błędu. Teraz dzieciaki na mnie psy wieszają, bo w CS-a nie mogą grać. Napiszę też zgłoszenie do Orange. Pewnie mnie zleją, ale nie dowiem się póki nie spróbuję. Zgłoszenie zrobiłem, oczywiście szybciej się spodziewam wyrośnięcia kaktusa na dłoni, ale chociaż będą musieli odpowiedzieć na zgłoszenie....:smiley:
Tak czy inaczej, dziękuję za pomoc!

Niestety więcej zrobić nie mogę w tym temacie. Nawet jak bym chciał to nie mam dostępu do tej usługi u siebie ani w okolicy.
Pozdrawiam Administrator!