Archer C9 v2 z niedziałającym recovery

Tak jak w temacie, wgrane było DD-WRT i któraś z ostatnich aktualizacji ucegliła. Po włączeniu świecą wszystkie diody na niebiesko. Włączenie trybu recovery działa, pobiera plik i na tym koniec, dioda wps świeci ciągle nawet np 15 minut, wyłączę i uruchomię ponownie wszystkie diody świecą. Próbowałem starsze wersje dd-wrt, oryginale firmware itd. Kupiłem nawet konwerter USB-UART CP2102.
I tu następny problem teoretycznie nie mam krzaków ( miałem krzaki jak kombinowałem z ustawieniami) za to jak na screenie i nic zrobić nie mogę.putty

Na pewno podłączyłeś prawidłowo konsolę szeregową? Powinno wystarczyć podłączenie RX i TX (pamiętaj, że czasem trzeba podłączyć je odwrotnie), czasem dodatkowo GND, nic więcej.
Jeżeli ładowanie awaryjnie firmware działa, to konsola też musi działać.

Robiłem według instrukcji z forum dd-wrt "TP-Link Archer C9 v1 - Unbrick and back to stock step-by-step guide"
jak podłącze odwrotnie RX i TX to pusto w konsoli. Jak mieszałem z prędkościami to krzaki w konsoli. A jeśli wszystko jest niby ok to to co na screenie.

Konsolę w trybie awaryjnym te z oglądałeś i też to samo?

Dzisiaj sprawdziłem i tak gdy mam podpiety RX TX i GND to tryb recovery nie wstaje.
Gdy odepnę GND to recovery pobiera plik a w konsoli jest to co na screenie serial2, a po samym uruchomieniu routera jest tak samo tylko mniej tych kropek.

Miałem tak samo jak podłączałem WRT3200acm - problemem była masa - albo nie stykała, albo nie była potrzebna (nie do końca pamiętam). Tam jest znacznie mniejszy header do podłączania konsoli i trudno to podłączyć bez odpowiedniego złącza.
Po eksperymentuj jeszcze z tym połączeniem.

Witam,
Możesz jeszcze spróbować podłączyć interfejs na "pracującym" routerze. Kiedyś miałem przypadek (chyba nawet z C9 i CP2102) że tnterfejs blokował ładowanie systemu.
włącz router a po około 1-2s podłącz dopiero kable do konwertera ( wystarczy odłączyć tylko GND)

Nic nie wskórałem z tym :expressionless: , odpuszczam przynajmniej teraz bo jak dalej widzę to w konsoli to mam dość.

5x było lutowanie poprawiane, zmieniane kable nawet arduino zamiast cp2102 i za każdym razem krzaki w konsoli. Rożne kombinacje i nic.

Arduino z tego co wiem ma TTL na poziomie 5V a router jest na 3V3 dlatego mogło nie działać
jeśli router próbuje recovery to pokombinował bym z tym.
Choć wiem ze DD-WRT mogło uszkodzić ważne partycje we flash na których są dane aby porównać czy wgrywane firmware jest do tego modelu.

Ostatecznie zostaje wylut flasha i programowanie w zewnętrznym programatorze.