Archer C9 v1

Kopia pamięci Flash z routera Archer C9v1
C9-factoryFullFlash.zip (10,2 MB)

Cześć. Mam Archera tylko w wersji V2. Czy moge użyć tego wsadu pamięci? Jeśli nie, to czy mógłbym go jakoś zmodyfikować aby móc wgrać go do mojego routera?
Padla w nim pamiec flash (tak zdiagnozowal serwis). Pamięć została wymieniona na nową i
zaprogramowana oficjalnym firmware ze strony TP-Link. Jednak router
nie wstaje i konsola ciągle wypluwa Decompressing...error1.
Z góry dzięki za odpowiedź!

Nie miałem nigdy V2 ale mogę Ci dać procedurę wgrania softu od wersji V1 przez linię komend.
Potrzebujesz mieć uruchomiony serwer TFTP na komputerze z IP 192.168.0.100, oraz pliki:
12.bin (14,6 MB)
mtd3.bin (64 KB)

Przez serial przerwij ładowanie systemu i wpisz polecenia:
flash -noheader 192.168.0.100:12.bin flash0.trx

Jeśli soft nie wystartuje to znaczy że radio jest nie wgrane więc użyj:
flash -noheader -offset=0xfe0000 192.168.0.100:mtd3.bin flash0

Spróbować nie zaszkodzi.

Dzięki za odpowiedź!
Widziałem Twój wątek na dd-wrt, ma potrzebne pliki, jednak problem tkwi w tym, że to kompletnie nowa czysta kość pamięci czyli bez CFE - pojawia sie tylko Decompressing...error 1.
Wydaje mi się, że jeżeli zaprogramuję kość wsadem z wersji V1 to powinienem mieć chociaż wgrany bootloader CFE, a dalej to już po TFTP. Dobrze rozumiem?

W takim wypadku wgraj cały dump z v1. Przynajmiej bedziesz mial CFE i będziesz mogł programować kość bez lutowania.

Też tak mi sie wydaje! Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Paweł

Niestety po wgraniu wsadu nadal mam ten sam błąd - Decompressing...error 1 i wszystkie diody świecą światłem ciągłym na niebiesko.
Jeśli masz jakiś pomysł jaki wsad byłby ok lub chciałbys podjąć się wgrania softu to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.

Przygotowałem uboot + firmware z wersji 2. Spróbuj to wgrać. Jeśli nie wystartuje to pewnie coś innego jest uszkodzone lub nie wgrałeś tego od początku kości.
c9v2-mtd0-2.bin (15 MB)

Wielkie dzięki za poświęcony czas!
Spróbuję i dam znać czy się udało.
Pozdrawiam!

1 polubienie

Siemanko a macie może do v4 ?