Archer c9 połączenie do routera po openvpn

Cześć, to mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów. Mam temat z którym nie mogę sobie poradzić. Mam zewnętrze IP od dostawcy neta. Skonfigurowałem openvpn i połączenie się zestawia. Nie wiem jak się podłączyć do routera po vpn aby móc zmienić konfiguracje. Jak wbije adres 192.168.0.1 to mi nie otwiera strony konfiguracyjnej, natomiast jak wbije adres mojego aktualnego routera 192.168.1.1 huawei to otwiera. Tak jak by nie zmieniało całej podsieci. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Najważniejszy problem jaki zawsze jest w domowych konfiguracjach to... IP. Pule IP po obu stronach (oraz w samej sieci VPN) nie mogą się pokrywać, a dodatkowo musisz mieć zestawioną właściwą konfigurację połączenia: nie wiemy, czy łączysz dwa routery ze sobą, czy jednak komputer z tamtym routerem.
Musisz dokładnie opisać co i jak ustawiasz, co gdzie stoi i jakie ma ustawienia (kluczy i haseł OpenVPN nie wklejaj :slight_smile:

Nie chce łączyć sieci. Łącze się bezpośrednio z komputera podłączonego do routera(dostawca neta play) z miejscowości A do mojego routera w miejscowości B zestawiając połączenie open vpn wygenerowanym kluczem. Chce się dostać do mojej sieci z zewnątrz i dostać się do ustawień routera tam gdzie jest skonfigurowany open VPN. Niestety nie mam jak zrzucić tych ustawień bo przebywam w miejscowości A. Będę w niedziele, co mam zrzucić lub ew jak to trzeba ustawić?

Chcesz się dostać do sieci czy do routera? To poważna różnica i ew. problemy przy łączeniu sieci.
Czy połączenie udaje ci się nawiązać przez klienta OpenVPN? Czy działa ping po kolei do wszystkiego co jest po drodze nawiązanego połączenia? (IP nadane przez OpenVPN, IP po drugiej stronie i potem docelowe IP)?
Może po prostu zamiast 192.168.0.1 powinieneś użyć IP nadanego w OpenVPN?