Archer C8 v1 po update firmware spadła prędkość

Witam, kilka dni temu pobrałem ostatnie dostępne oprogramowanie do routera Archer C8 v1 o nr 3.17.0 Build 20150515 Rel.34700n.
Update przebiegł bezproblemowo , wgrałem z backupu moje ustawienia i przystąpiłem do pracy. Korzystam z łącza 32Mb, jednak podczas pobierania jakiegoś pliku zauważyłem że prędkość pobierania spadła , myślałem że to tymczasowe, ale teraz , po kilku dniach widzę że na speed tescie max pobieranie to ok 8Mb przedtem było ok 24 i więcej, ping (15-20) i wartość uploadu (2Mb) są praktycznie takie same jak przed upgrade.
Dostawca sprawdzał i twierdzi że wszystko jest jak było.
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, próbowałem łączyć się po kablu , wifi 2,4 i 5 róznymi urządzeniami (laptop, konsola PS4, stacjonarny PC tablety, telefony ) i zawsze podobny efekt czyli max 8-9Mb.
ma ktoś jakiś pomysł ?

Z routerem łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo?

Wszystkie warianty już wypróbowałem, po kablu z każdego z czterech portów, oraz po wi-fi na 2,4 i 5 Mhz, przy każdej opcji transfer taki sam, operator sieci to mój znajomy (mam już od niego neta od 15 lat) przypisał mi już inne IP i stwierdził że w/g niego coś z routerem, ale najnowszy soft wgrany tak jak napisałem wyżej, zero kombinacji z ustawieniami, wszystko na domyślnych, więc powinno działać. A tu wygląda tak jak by 1/3 łącza w download działała, ping i upload jest taki jaki był.
Czy da się zrobić downgrade firmware w tym modelu ?

O ile się da bo nie mam tego modelu przy sobie.

Cześć mam podobny problem do Ciebie, również zrobiłem upgrade firmware jednak okazało się być to błędem, gdyż wzrósł mi ping do serwerów na których gram na co dzień. Teraz poszukuję firmware które miałem przed upgradem, jednak na stronie producenta są tylko 2 najnowsze wydania, dlatego też prowadzę na tym forum osobny temat poszukiwań "starego" firmware. Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, gdyż nie wiem jakie firmware miałeś przed upgradem.

Kto może udostępniać pełny flash dla Archer C8v1, dzięki z góry.