Archer c7 v2 - problem z prędkością

Ostatnio zmieniłem pakiet internetu u operatora z 100/100 Mb/s na 350/350 Mb/s. Zauważyłem, że router zarówno na kablu jak przez Wi-Fi ogranicza prędkość pobierania i wysyłania, zazwyczaj o połowę. Po bezpośrednim podłączeniu komputera kablem do terminalu operatora problem nie istnieje, a prędkość internetu jest zgodna z umową. Router jest w tym samym pomieszczeniu z korzystającymi z sieci urządzeniami. Nie ważne czy podłączę się przez sieć 5GHz w standardzie n czy ac, to prędkość zawsze jest ograniczana.

Zacznij od podłączenia się przez Ethernet koniecznie 1 Gbit/s. Jeżeli ograniczenie będzie takie samo, to szukamy w routerze. Jak nie będzie, to wiadomo, że WiFi jest wąskim gardłem.

Przywróciłem router do ustawień fabrycznych i zainstalowałem aktualizację oprogramowania, po czym jeszcze raz przywróciłem ustawienia fabryczne. Po tym zabiegu prędkość na gigabitowym kablu Ethernet się ustabilizowała i prędkości są zgodne z oferowanymi przez dostawcę. Problem nadal występuje na Wi-Fi gdzie prędkość pobierania to max 150 Mb/s a wysyłania potrafi dojść do 350 Mb/s.

No to teraz wiesz, że problemem twoim jest już tylko WiFi.
Jaką masz prędkość połączenia (synchronizacji) wg karty sieciowej?
Jeżeli mniej, niż 867 Mbit/s, to zapomnij o prędkościach realnych powyżej 300 Mbit/s a i to tylko wtedy, gdy nie masz żadnych aktywnych sąsiadów korzystających z WiFi.