Archer C7 PPPOE + IPTV. Problem z konfiguracją WAN

Witam,
Archer C7 v2/v3
Łącze się z internetem poprzez PPPOE plus do tego mam IPTV.
Podczas pierwszej konfiguracji bez problemu Archer wykrywa Pppoe, konfiguracja przebiega prawidłowo( internet śmiga)
Następnie konfiguruje IPTV następuje restart routera. Po nim router połączenie WAN widzi już jako static IP co oznacza brak połączenia z internetem. Istnieje sposób obejścia tego błędu?
Wgranie OPEN Wrt może pomóc?
Prośba o pomoc

Trochę za mało danych, co to za dostawca, o jakim protokole IPTV mówimy? Co dostawca usług mówi o używanie innych urządzeń? Do tego IPTV masz jakiś tuner?

Dostawca to IT4Polska, ale to chyba partmer JamBoxa.
Dostawca mowil o ustawieniu 802.1Q TagVlan (screen)

Dostawca mowil o taiej konfiguracji i ustawieniu portu 400.
Tuner MAG 250
Instalatorzy zerkneli na tą konfiguracje i stwierdzili ze powinno dzialac.

Numer portu a numer VLAN-u to dwie różne sprawy. Niestety nie znam specyfikacji IPTV twojego dostawcy więc trudno coś powiedzieć o poprawności konfiguracji tego parametru. Dzwoń do biura obsługi klienta twojego dostawcy i dopytuj o szczegóły.

Tu juz nie chodzi o konfiguracje IPTV, chodzi mi o gubienie konfiguracji:
"... następuje restart routera. Po nim router połączenie WAN widzi już jako static IP (powinien wykryc PPPOE)co oznacza brak połączenia z internetem. Istnieje sposób obejścia tego błędu?"
Po restarcie nastepuje Detect i widzi static IP a przed restrtem był PPPOE
Tutaj jest mój główny problem.
IPTV nawet nie mam mozliwosci sprawdzenia czy dziala czy nie

Zakładamy że nic nie robisz z IPTV wtedy nie masz problemu z konfiguracją WAN-a? Ustawienia PPPoE są pamiętane?

No wlasnie, nie sa pamietane.
Router po restarcie juz nie chce sie polaczyc i gdy robie Detect WAN Connection Type, Router pokazuje mi Static IP.

Wtedy jedynym ratunkiem (przynajmniej jak narazie) jest Factory Default, po tej czynnosci Detect wykrywa juz PPPOE.

Oprogramowanie masz najnowsze dostępne na stronie producenta? Klikasz SAVE po wprowadzeniu loginu i hasła? Robiłeś to w jakiej przeglądarce?

Firmware Version: 3.14.1 Build 141110 Rel.44276n
Hardware Version: Archer C7 v2/v3 00000000
Wszystko działa prawidłowo do momentu restartu routera, po którym gubi wskazane ustawienia.
Przeglądarka Chrome.

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/Archer_C7_V2_150304.zip - tu masz nowsze

Nie podpowiedziałeś na moje pytanie czy klikasz SAVE i jakiej przeglądarki używasz!?

po ustawieniach w zakladce IPTV klikam SAVE i router wymaga restartu.
Przegladarka Chrom tak jak napisalem.

Nie interesuje nas na razie IPTV, pytam czy skonfigurowane PPPoE "trzyma" ustawienia?

Tak.
Po pierwszym ustawieniu trzyma.
Doszedlem juz gdzie robilem bład.
Przy konfiguracji IPTV: VLAN TAG for Internet Service: był enable i rekonfigurowal port WAN.
Dziekuje za dyskusje która doprowadzila mnie do rozwiazania.

Czyli problem z WAN-em rozwiązany?

Tak