Archer C7- komunikat NAS service cannot be started

Kilka miesięcy temu kupiłem ten router. Wszystko śmigało jak należy. podłączyłem dysk USB do jednego gniazda / backup/ wszystko działało jak należy. Pomyślałem sobie postawię ftp na drugim dysku. podłączyłem drugi dysk pod drugie USB i zaczęły się jaja. Dyski są widoczne na poziomie tplinklogin.net lecz nie widac ich jako sieciowych w windowsie. próba włączenia usługi USB sharing skutkuje komunikatem jak w temacie postu. Resetowałem router do ustawień fabrycznych- bez rezultatu, próbowałem na innych dyskach- bez rezultatu. Mam aktualny firmware, dyski podpiete bezposrednio do kompa działąją. Co robić??

Co to za dyski? Obydwa podłączone do portów USB? Może wydajność prądowa zasilacza jest na granicy?

dyski usb 2.0 samsunga bez niezależnego zasilania. Tyle, że odłączyłem oba, podłączyłem usg 2gb zeby zobaczyć co jest grane i to samo . nie mogę zmusić portów usb do działania w routerze za nic. pozostałe funkcje takie jak wifi działają

Czyli przed podłączeniem drugiego dysku wszystko było ok? Miałeś widoczność udostępnionych zasobów w systemie?
Daj obrazek z zakładki USB na TP-linku kiedy masz dyski podłączone.

tak, przed podłączeniem drugiego dysku było OK. Drugi podłączyłem tylko dlatego, że okazało się ze na backup 500 gb to za mało... polowa byla zajeta po ok 2 miesiacach

Próbowałeś wpisać w menu systemowym [img]192.168.0.1\volume1 lub [img]192.168.0.1\volume9
Tą informację o NAS wyrzuca routera?

wpisanie w menu systemowym któregokolwiek adresu daje zwrotny komunikat z windowsa ze nie moze odnalezc sciezki sieciowej.
Informacje o NAS wyrzuca router
Przepraszam za wrzucenie zdjec w ten sposob / newbie.../

Dziwna przypadłość :frowning:
Próbowałeś beta firmware-a? U mnie jest podłączony 320GB i działa bez żadnego problemu

wersji beta nie próbowałem / grożą utratą gwarancji/ na stronie tplinka go nie ma...
no cholernie dziwna przypadłośći powiedziałbym irytująca. Na początku pomyslałem sobie fajnie - spaliłem gniazda usb no ale co dwa gniazda na raz?? i ze twardy reset nie pomaga??
w kropce jestem...
przepraszam nie zauwazylem dalszego ciagu Twojego posta pod obrazkiem.
Rozumiem ze mam zainstalować ArcherC7v1_en_3_13_34_up_boot(140127).rar /posiadam router ver 1/

To jest oprogramowanie wydane przez TP-linka ale nie dostępne na stronie producenta, więc nie ma problemu. Cały czas jest dopracowywane. Błąd z NAS pojawia się po kliknięci Start?
Przy próbie z jakimś pendrive-em też masz taki sam efekt?

tak błąd NAS pojawia sie po kliknieciu na przycisk start. co dziwne nawet po resecie defaultowo jest wlaczony serwer ftp / który jak sie go wywola z sieci domowej i z zewnatrz nie działa/ oraz serwer wydruku defaultowo ustawiony jest w online / nie pamietam, czy tak bylo przy pierwszej konfiguracji routera- kilka mkiesiecy minelo i nie zwrocilem pierwotnie na to uwagi

A co z testem jakiegoś pendrive-a? Wygląda na jakieś uszkodzenie.

Service Status dałeś na Start?

edit: Ok już przeczytałem.

Usuwałeś wszystkie dyski za pomocą Eject Disk?

na pendrive jest to samo. wszystkie dyski byly usuwane przez eject / bałem sie uszkodzenia dysku/ ale podlaczone do kompa smigaja, wiec to nie to

Czyli wygląda na uszkodzenie USB. Jeżeli masz jeszcze gwarancję to odsyłaj.

Masz w domu drukarkę?

rozumiem ze aktualizacja softu do wersji beta raczej nic nie da...
gwarancje oczywiście mam. Proponujesz odesłać do sklepu czy do serwisu tplink?
tak mam drukarkę

Oczywiście że to sklepu. TP-link nie zajmuje się reklamacjami od klientów detalicznych.

dzięki:) nie wiedziałem.

Przepraszam za post pod postem ale

  1. Panowie jesteście genialni
  2. Działa
  3. Macie duże piwo!
    Sam się zdziwiłem- działa na wersji beta softu. O co chodziło ?? nie wiem i pewnie się nigdy nie dowiem. aż boję się klikać w konfigurację, żeby się znów to samo nie powtórzyło.
    Oczywiście jak się coś znów popierniczy dam znać
    Jeszcze raz dziękuję!:slight_smile: