Archer C7 i problemy z pasmem 5GHz

Witajcie,
posiadam router jak w temacie v1 z ostatnim firmware. Niestety, mimo uaktualniania firmware'u, zmian wszelkich możliwych konfiguracji/zabezpieczeń/kanałów w dalszym ciągu łączność w pasmie 5GHz co jakiś czas się urywa. Dodam, że na tym pasmie w moim sąsiedztwie pracuje tylko ja(sprawdzam InSSider'em).
Po stronie pc posiadam karte intel ac7260, wiec oba urządzenia powinny współpracować w standardzie 'ac' niestety max prędkość jaką pokazuje karta pc na pasmie 5GHz to 176Mbps(najczęściej 144Mbps) a gdzie tu mowa o 1750Mbps :). Jeżeli zaloguję się na pasmo 2.4GHz karta pokazuje max prędkość 300Mbps i mimo ponad 30 hot spotów na tym pasmie w miarę dobrze to śmiga, mimo "przepełnienia". Próbowałem zmieniać również ustawienia karty sieciowej wg instrukcji na stronie intela i na 5GHz wciąż to samo (rozłącza i wolno), wiec obstawiam na router.
Czy ktoś z Was zaobserwował coś podobnego lub wie jak to rozwiązać? Dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie

1750Mb jest to łaczna z prędkości w pasmach 2,4 oraz 5GHz. Prędkoś 1300Mb w paśmie 5GHz zapewne otzrymywana jest w warunkach laboratoryjnych.

Jak masz możliwość sprawdź pasmo 5GHz na innej karcie , żeby ewentualnie wykluczyć router . Pokaż sreena z zakładki wireless settings dla pasma 5GHz.

Witam i dziękuję za szybką odpowiedz. Na pasmie 5GHz podłączany jest również tv sharp co prawda w standardzie N (działa internet, ale nie widzi plików z dysku udostępnionego w sieci dlna) i podobnie jak PC po około 40sek oglądania filmu (np youtube) traci akces do routera. W tym czasie router jest widoczny w sieci na dwóch zakresach ale na 5 GHz nie ma do niego dostępu (2.4GHz jest) . Po około 2-3 min wszystko wraca do normy.
Inny laptop działa również w N'ce i zrywa połączenie tak samo. Co ciekawe w standardzie N router używa szyfrowania WPA a na pc z AC WPA2.
Mam wrażenie, że router na 5 GHz jakby się przegrzewa i dlatego rozłącza (tylko teoria:)) ale jak wyjaśnić tak niskie transfery? Co do konfiguracji to raczej standard. Dzięki za sugestie i pomoc

Transmit Power ustaw sobie na High.

Poprosił bym o jakieś pomiary inSSIDer-em aby mieć jakiś dokładniejszy ogląd na sprawę niż kreski windows-a.

witam
przed chwilą sprawdziłem pewną rzecz, co prawda na innym tp linku 4300. Jak ustawiłem kanał 5GHz na sztywno to miałem cały czas transfer na poziomie 54mbit, nie dało rady wycisnąć więcej, inssider pokazuje tylko 54mbit i koniec.
Jak zrobiłem kanał na auto, 40MHz oraz tryb 11an mixed to wyskoczyło połączenie 300mbit natomiast inssider pokazuje max 450mbit. W gargoyle działa nawet jak ustawisz sobie recznie, nie wiem dlaczego na ustawieniach manual oryginalny soft się gubi.
Może u Ciebie będzie podobnie....

Sprawdziłem wybór kanału w AUTO ale bez zmian. Poniżej zrzuty z inssider'a przy max i min mocy, co ciekawe zmiana mocy, w moim mieszkaniu nie robi żadnej różnicy - sygnał stabilny około 59-60db(pomiar ~ 6m od routera). Przy wyborze innego kanału z góry np 161 sygnał nieznacznie spada.
Dzięki za pomoc i sugestie.

Na początek: dobry - bo to mój pierwszy post tutaj :wink:
O ile problem jeszcze nie jest rozwiązany (z uwagi na datę ostatniego posta w wątku) - spróbuj ustawić region na United States. Mi przy ustawieniu Poland lapek w ogóle nie widział sieci 5GHz (też mam Intela 7260) - po przestawieniu na US łączy się na 867 Mbit/s.