Archer C7 gubi dane i strony

Witajcie,
Zakupiłem pierwszy router od TP-Link Archer C7 i mam z nim same problemy.
Router użytkuję z Macbookiem Pro Retina(802.11ac/5GHz) i iPhonem 4S(802.11n/2,4GHz).
Problem polega na gubieniu elementów stron internetowych, niemożliwości zalogowania się do aplikacji i sklepów w celu pobrania programów(Moi znajomi/Mac App Store), niemożliwości wczytania całej strony.
Próbowałem różnych wersji fw z strony TP-Link(starsze, najnowsza beta i stabilne).
Wyłączenie szyfrowania nic nie pomaga.
Wiecie jak rozwiązać problem ?
Zastanawiam się czy Archer'a oddać na niezgodność towaru z umową.
Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :slight_smile:

Oprogramowanie masz najnowsze dostępne na stronie producenta -
http://www.tp-link.com.pl/resources/software/archerc7v1_en_3_13_34_up_boot(140512_beta.rar?
Tu masz proponowaną konfigurację TP-linka dla systemów firmy Apple

Dzięki za odpowiedź. Tak, mam tę wersję softu.
Zmieniłem konfigurację wedle poradnika, przez weekend będę monitorował sytuację.

Czekamy na efekty. Po zmianie konfiguracji zrobiłeś Save i reboot router (ponowne uruchomienie)? Sprawdź czy adresacja karty sieciowej ma DNS-y takie jak wpisałeś do DHCP.

Tak, zrobiłem zapis i restart.
Nowe DNSy "wskoczyły".

Nie jestem pewien, czy nieładowanie stron powoduje ostatnia aktualizacja systemu.
Kolega na MyApple polecił mi wpisać te same DNSy, ale w systemie.
Miał taki sam problem jak ja(na TL-WR741N) i wpisanie pomogło.

[quote="BORAX, post:5, topic:6328"]Kolega na MyApple polecił mi wpisać te same DNSy, ale w systemie.
Miał taki sam problem jak ja(na TL-WR741N) i wpisanie pomogło.[/quote]
Tu wpisanie ich do DHCP routera powoduje ten sam efekt jak wpisanie ich do systemu.

Super, wielkie dzięki za pomoc. Router śmiga aż miło.
Cały problem był spowodowany przez błędną adresację DNS.
Zauważyłem, że gdy w zakładce DHCP nie ma wpisanych żadnych serwerów DNS, to Archer nadaje "192.168.0.1" i strony się sypią.
Zaznaczenie opcji "Use These DNS Servers"(po zaznaczeniu pojawiają się adresy dostawcy) w zakładce "Network" również nic nie daje. DNS nadany = IP routera.
Dziwi mnie trochę takie zachowanie, bo poprzednie routery(w tym stary Linksys WRT110) wyszukiwały wszystko automatycznie.
Zamiast zalecanych 8.8.8.8 i 8.8.4.4 wpisałem teraz adresy mojego dostawcy.
Serwery Google odpowiadają w okolicy 50-60ms a serwery Vectry poniżej 30.
Zastanawia mnie jeszcze jeden problem. W zasadzie rozwiązałem go poprzez wyłączenie w OS X funkcji "Budź przy dostępie przez Wi-Fi", ale napiszę o co chodzi.
Normalnie prędkość połączenia wynosi ponad 500 albo 700 Mbit/s. Gdy Mac przejdzie w tryb uśpienia z włączoną funkcją "Budź przy dostępie przez Wi-Fi" prędkość degradowana jest do 7 i/lub 13 Mbit/s.
Aby wszystko wróciło do normy muszę rozłączyć i połączyć się z siecią ponownie.
Po wyłączeniu "Budź przy dostępie przez Wi-Fi" komputer po wybudzeniu trzyma dalej wysoką szybkość transmisji.

To normalne że są szybsze bo są po prostu bliżej. [quote="BORAX, post:7, topic:6328"]Zastanawia mnie jeszcze jeden problem. W zasadzie rozwiązałem go poprzez wyłączenie w OS X funkcji "Budź przy dostępie przez Wi-Fi", ale napiszę o co chodzi.
Normalnie prędkość połączenia wynosi ponad 500 albo 700 Mbit/s. Gdy Mac przejdzie w tryb uśpienia z włączoną funkcją "Budź przy dostępie przez Wi-Fi" prędkość degradowana jest do 7 i/lub 13 Mbit/s.[/quote]
Nie jestem znawcą systemów Apple więc nie będę się wypowiadał w temacie. Nie ma gdzie sprawdzić. Pozdrawiam i proszę zamknąć wątek jeżeli temat wyczerpany. W razie problemów zapraszam ponownie na forum.