Archer C6 v2 Wolne wifi

Witam, od kilku dni posiadam internet 800Mb/s i postanowiłem zakupić Archer C6 v2 i problem jaki z nim mam to wifi. Na kablu prędkość internetu mam 785Mb/s lecz wifi w trybie 2.4Ghz wyciąga MAX. 50Mb/s a w 5Ghz jest 200Mb/s. Większość urządzeń w domu obsługuje tylko te 2.4Ghz i robiąc pomiary szybkości pobierania w odległości 1M wyniki są słabe. Na stronie producenta rzekoma przepustowość tego routera na 2.4 to 300Mb, a na 5Ghz to gdzieś w okolicy 800Mb/s. Kilka godzin szukam przyczyny takiej wolnej przepustowości i nie mogę jej znaleźć. Na konsoli w 5G pomiary też wychodzą w okolicy 200Mb/s lecz niespodziewanie dosłownie na kilka sekund pokazało się 500Mb/s. Mam wrażenie po prostu jak by ten router miał włączony pewnego rodzaju kaganiec na wifi. Grzebałem w ustawieniach zaczynając od Kanałów, zabezpieczeń WPA/WPA2, wyłączałem Smart Connect, wyłączałem 2.4 na przemiennie z 5 i nic :confused: Jedyną różnicę wprowadziło włączenie TxBF, Mu-MIMO ale tylko taką, że zasięg sam się zwiększył. Ktoś ma jakieś porady co z tym zrobić i czy w ogóle da się coś z tym zrobić ?

Może aktualizacja firmeware ?

specodit: ty to masz cierpliwość do odpowiedzi na stare tematy.
W powyższym przypadku problemem są sieci sąsiadów, pasmo ustawione w 2,4GHz (20 zamiast 40 MHz) i pewnie na 5G też (733 Mbit/s jest osiągalne przy 80MHz, więcej - tylko z kanałem 160MHz, co niewiele kart WiFi z ac obsługuje) oraz parametry kart WiFi urządzeń korzystających z sieci.

PS: specodit - ten wpis o "damowym" MS Office to bym jednak wywalił z bloga.

@jakubd Na stare tematy to tak z nudów odpowiadam, a ten wpis o office to już go nie ma. :slight_smile:
Pozdrawiam