Archer c6 sieć 5Ghz gubi cyklicznie ping

Witam serdecznie. Router mam od dzisiaj i zauważyłem że jak jestem podłączony do sieci 5GHz to cyklicznie gubi ping np co 7. Na sieci 2,4GHz tego nie ma. Próbowałem różnych zmian w ustawieniach i nic to nie dało. Jakieś pomysły?

Zakłócenia dookoła (pamiętaj, że zasięg 5GHz jest 2-4x mniejszy od 2,4 GHz). Użyj innego kanału.
Może być też niezgodność chipsetów, wtedy wiele nie zrobisz.

nie wiem czy zakłócenia, dookoła nie ma żadnej sieci WiFi zmieniałem kanały po kolei jakie tam były i nic to nie dało. Zaktualizowałem ii też nic nie dało ;( straszne jest to dziwne , centralnie co 7 ping wywala

Zakłócenie nie musi pochodzić od innej sieci WiFi, ale np. od radaru meteo - one pracują blisko pasma 5GHz właśnie i idealna okresowość wskazywać może właśnie obroty radaru (7 sekund jak rozumiem).
Zobacz, czy w pobliżu (20km) nie masz na linii wzroku tego typu urządzeń - radarów cywilnych meteo jest tylko kilka w Polsce. Zobacz, czy "pod osłoną" ściany zakłócenia nie są mniejsze.

BTW: widoczne czasem takie linie przez całą długość zasięgu danego radaru na mapach meteo są czasem właśnie spowodowane zakłóceniami w drugą stroną - od domowych sieci 5GHz WiFi.

jakubd
Dzięki za odpowiedz... Wygląda na to że nie są to zakłócenia tylko problem sprzętowy... Na telefonie nie wywala ani jednego pingu ... szukać trzeba dalej :slight_smile:

Jak go namierzysz, to koniecznie daj znać.