Archer C6- rozłącza WIFI w HP

Witam
Po zainstalowaniu Archer C6 co kilkanaście minut rozłącza się WIFI w laptopie HP. W innych urządzeniach (telefony, tablet) nie rozłącza wifi (problem tylko z laptopem).
Zresetowałem TCP/IP, aktualizacja sterowników karty sieciowej, reinstalacja Archer C6 - niestety nie pomogło.
Rozłącznie WIFI wygląda jak wyłączenie karty sieciowej - w tym momencie tracę widok innych sieci, muszę wyłączyć i włączyć WIFI ponownie w laptopie.
Wcześniej internet po WIFI za pośrednictwem routera CISCO 3928 nie było problemów (router od dostawcy Internetu, brak możliwości konfiguracji) - połącznie: kabel sieciowy do Internetu do Cisco, kabel RJ45 z CISCO do WAN w Archer C6.
Co może być przyczyną problemu? pomożecie Panie i Panowie w rozwiązaniu problemu?
dziękuję
Tomek

Podaj dokładnie model karty WiFi w laptopie, bo HP stosuje wiele. Może jest jakaś znana niezgodność między Archerowym chipsetem a chipsetem na karcie, a może da się wyłączyć jakieś opcje WiFi.

Witam - podaję model karty: Realtek RTL8723BE 802.11 bgn Wi-Fi Adapter
dziękuję;

To znany problem tego konkretnego kontrolera sieciowego w laptopie - dość zabytkowego swoją drogą i sądząc po opiniach - dość wadliwego. Niestety w HP masz najczęściej blokadę BIOS na zmianę kontrolera WiFi, więc nie możesz go ot tak wymienić na inny.

Podobno nowsze sterowniki (z 2017) czasem poprawiają ten problem, ale ja bym się nie założył, ale możesz próbować:
https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/rtl8723be-software

Poszukaj także innych sterowników, może są nowsze.

Czyli nowy router nie spełnił swojej roli:( szkoda.

ps. jak sprawdzić czy jest blokada kontrolera WIFI w BIOS?
dziękuję za pomoc

To raczej stara karta nie przeszła próby czasu, bo nie trzyma standardów.

Najprościej - włożyć inną i pojawi się komunikat i komputer nie wstanie, albo nie. W HPkach chyba w 99% przypadków będzie blokada. Czasem da się ją zdjąć przez modyfikację BIOS - to się nazywa whitelist. Jak whitelista jest w BIOS, możesz zmieniać karty tylko na te, które są brandowane przez HP i do tego konkretnego modelu (wg np. service manuala).