Archer C6 - problem ukrytego SSID

Hej wszystkim.

Mam taki problem, mianowicie mam ten router od 3 dni i zauważyłem że na dwóch telefonach tej samej marki Motorola, jak włączone jest ukrywanie SSID to nie mogę się połączyć z moją siecią WiFi. Nawet tak się dzieje jak sieć jest dodana i zapisana w telefonach. Szyfrowanie WPA3 Personal lub WPA2 też tu nic nie zmienia. Nawet wymuszenie na stałe aby zawsze MAC adres dawał stały z telefonu nie pomaga. Dla pozostałych urządzeń jak laptopy i tablet, tego problemu nie ma. Mogę mieć ukryty SSID, dodać sieć ukrytą wpisując SSID, hasło i uzyskam połączenie. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Nie jestem pewien czy tak się nie stało po upgrade firmware routera na aktualny, ponieważ to wczoraj wykonałem a wcześniej miałem SSID też ukryty i telefony Moto się łączyły. Ale tej pewności nie mam, ponieważ dwukrotnie konfigurowałem router i dodawałem po MAC urządzenia...

Ukrywanie SSID jest bardzo niezdrowym pomysłem technicznym z punktu widzenia bezpieczeństwa - przed niczym nie chroni, utrudnia połączenia co głupszym urządzeniom, a czasem nawet ułatwia ataki na sieć WiFi na dziwne i zakręcone sposoby.
Np. w IOS (iPhone) ma taką przypadłość, że robi... broadcast (nieszyfrowany) wszystkich sieci ukrytych, z jakimi może się łączyć...
Sieci ukryte normalnie widać - tylko nie pojawia się ich nazwa. Ale nazwę można podsłuchać.

Tutaj masz pewnie problem z prawidłową obsługą hidden SSID przez stos WiFi w sterowniku Motoroli. Sam Android nie ma z tym większego problemu, więc to wina raczej motoroli. No chyba, że to coś nie jest na Qualcommie, wtedy szanse na problemy są nieco większe.

Ja np. mam problem z meshem DECO - telefon POCO 4 mi się z tym nie lubi. Ale to jedny telefon nie na qualcommie. Ale znowu mam laptopa z Intelem i też potrafi utracić połączenie z siecią jak jest między dwoma AP DECO.