Archer c6 jako AP i livbox3.0

witam wszystkich - (pierwszy raz na forum)
mam problem z konfiguracją tych sprzętów- a mianowicie:
livbox połączony do C6 na kablu- aby wzmocnić sygnał wifi na piętrze. Jak skonfigurować C6 aby rozsyłał taki sam sygnał wifi jak livebox i go nie zrywał przy przełączaniu z Livebox na C6 - po prostu go wzmacniał, tak żeby tuner orange mógł sie na nim zalogować po wifi(tv jest w drugim rogu salonu niż gniazdo enthernet gdzie podłączony jest C6 i nie chce ciągnąć dodatkowego kabla) . obecnie mam zrobione połowicznie -tzn. mam sygnał wifi wzmocniony ale jest jako inna sieć i tuner go nie widzi.
pozdrawiam

zrobilem w ten sposob;

ale wystepuje maly poblem, a mianowicie obie sieci przełączają sie płynnie- ale np przy telefonie musze wylaczć i włączyc wifi, bo jesli tego nie zrobię to mam polączenie z ruterem ale bez dostepu do neta-strony sie nie ładują

Generalnie na takim sprzęcie nie zrobisz seamless handover, ale da się z pewnością zrobić przełączanie w locie ze stratą kilku pakietów. Ale być może masz jakieś niezgodności ustawień albo podobny problem. No chyba, że po prostu jest problem z drugim routerem i tyle.
Na pewno powinny chodzić na różnych kanałach.

Jesli bedzie strata kilku pakietów- to nie ma sprawy, zlosci mnie tylko to rozlączanie na chwilkę wifi
Generalnie tak zrobione;
Funbox ma ustawiona wspolna konfiguracje Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz kanał1, Tplink- 2,4GHz kanal 9-20MHz, 5GHz kanal 40- 80MHz, TxBF,MU-MIMO-wylaczone-oczywiscie ststyczne IP i DHPC wył.(te same nazwy sieci i password)
a jesli router ten nie bedzie mi dobrze śmigał, to co proponujesz w podobnej cenie?

Ja proponuję wyłączyć wifi w FunBox i używać dwóch takich samych urządzeń do WiFi, albo zdobyć jakieś urządzenie z tym samym interfejsem radiowym co w tym konkretnym FunBox (nie mam pojęcia co tam jest w środku).
Z pewnością odpięcie od WiFi będzie, bo musi być reassign do punktu dostępowego, ale z pewnością powinno to się objawiać najwyżej kilkuset milisekundową przerwą, a nie koniecznością resetowania interfejsu wifi.

Co miałeś na mysli "używać dwóch takich samych urządzeń do wifi" z tego co się orientuje, to tylko na funbox można odbierac tv i telefon stacjonarny od orange w pakiecie love- wiec funbox musi w moim przypadku byc podlączony- chyba ze sie mylę

Zauważ "do wifi". Czyli wyłączasz WiFi w FunBox, wyprowadzasz dostęp do Internetu przez Ethernet do boxa od TV i dwóch APków i tak nie masz już niezgodności między sieciami i ich konfiguracjami. Sam FunBox zostaje, tylko już bez WiFi.

ok dzieki, czyli mam zalatwić sobie drugiego takiego samego routera i wtedy drugi router ustawic równiez na róznych kanałach czy na takich samych .

Musisz sprawdzić co będzie działało najlepiej u ciebie, ale ja bym dla uzyskania największego zasięgu używał dwóch odległych kanałów (np. 1 i 11).