Archer C6 - dodatkowa Sieć ukryta

Witam;
dot. Archer C6;

Oprócz rozgłaszanego sygnału mojej sieci, router również rozgłasza dodatkową "Sieć ukryta".
Różnica pomiędzy obiema sieciami to dodana dodatkowa litera i cyfra "d8" w MAC adres sieci do której jestem podłączony o konkretnej nazwie.
W ustawieniach routera nie zaznaczone "HIDE SSID".
Proszę o pomoc - co zmienić w ustawieniach aby wyłączyć dodatkową sieć ukrytą? czemu jest druga dodatkowa sieć ukryta?

To podobno element funkcjonalności MESH. W tej chwili (do czasu pojawienia się softu z opcją włączania/wyłączania MESH) możliwości masz dwie:

  • downgrade do firmware bez wsparcia funkcji o nazwie "onemesh"
  • zmiana na firmware alternatywny, o ile jest dostępny dla twojego routera.

Dziękuję za pomoc:) - czyli z polskiego na mój wszystkie Archer C6 "sieją" sieć ukrytą?

Wszystkie z tą konkretną wersją firmware. Ze starszą nie sieją, z nowszą - będzie (wg zapewnień TP-Link) kiedyś opcja wyłączania tego.

dzięki za pomoc- no to czekamy na firmware....

Podepnę się pod temat. Czy taka dodatkowo rozsiewana sieć ukryta może powodować, że laptop gubi sygnał "normalnej" sieci?

Testuje właśnie ten router i na wszystkich urządzeniach działa ok (telefony na 2,4 i 5 GHz, tablet na 2,4 i 5, tv na 2,4) jedynie laptop na 2,4 bez przerwy gubi sygnał...

1 polubienie

Nie, bo połączenie następuje po nazwie SSID i nie ma problemów tutaj.
Niezgodność jest na innym poziomie - bardziej bazowym - użyjesz innej karty sieciowej np. na USB i pewnie nie będzie problemów. Tak to działa. Czasem w laptopie można wymienić wbudowaną kartę sieciową na inną, ale często jest blokada tzw. WhiteListing (lista dozwolonych modeli kart WiFi zwykle na podstawie certyfikacji FCC) i taka zmiana jest nietrywialna, albo wymaga modyfikacji BIOS.

mam IDENTYCZNIE ten sam problem, znalazłeś może rozwiązanie??

Identyczny to znaczy "nie lubię dodatkowej sieci ukrytej, niech jej nie będzie" czy "wydaje mi się, że tego powodu nie działa mi połączenie z laptopem?

Niestety... Najbliżej jestem pozbycia się tego routera... W tym tygodniu spotykam się z kumplem, który jest ekspertem od sieci i urządzeń - może on coś wymyśli. Jak cokolwiek się dowiem, to się podzielę tym.

Stawiam na to, że nie jest to kwestia lubię/nie lubię dodatkowej sieci ukrytej :wink: