Archer C6 brak serwera VPN

Cześć, to mój pierwszy post na forum, więc jeśli coś nie tak, proszę nie bijcie.
Kupiłem Archer C6, ponieważ mój poprzedni, który został zalany spisywał się wyśmienicie.
Trochę się zdziwiłem, że ten nowy wygląda inaczej jak stary, no ale przyjąłem to jako facelifting, w końcu jeśli nazwa się nie zmienia, to i funkcjonalność nie powinna. Niestety ku mojemu głębokiemu rozczarowaniu w nowym sofcie od routera nie ma serwera VPN, z którego korzystałem dobierając się do zasobów wewnętrznych mojej sieci prywatnej. Niestety sprzętu nie mogę już zwrócić, ponieważ przeleżał w szafie ponad miesiąc czekając aż będę mieć czas, żeby go skonfigurować.
Czy jest jakakolwiek szansa na to, żeby uzyskać pożądaną przeze mnie funkcjonalność, nie wiem, może przez podmianę softu albo coś, cokolwiek wam przyszło by do głowy z tym zrobić. Dla mnie to niestety już w tej sytuacji jest sprzęt prawie bezwartościowy, a chwilowo nie chciałbym znowu kupować kolejnego sprzętu, bo zalaniu uległ nie tylko router. Niby napisałem do Tp-link coś w rodzaju reklamacji, ale nie liczę na jakiś pozytywny feedback w tej sprawie.
Z góry dziękuję za sprawdzone podpowiedzi.