Archer C5400 Ochrona DoS

Witam.

Czy da się wejść w ustawienia Firewall SPI? Ponieważ ewidentnie nie działa mi firewall w routerze(od roku nic w logach od firewalla/dos) i właściwie padam nawet na malutki atak ip flood a chyba taki router powinien to blokować.To nawet iptables na linuxie to blokuje po odpowiedniej konfiguracji a router nic totalnie nawet DoS go wycina w sekunde.

Jak patrze na różne fora to widzę że ludzie mają te ustawienia Ochrony DoS. Tutaj zarzucam screen https://imgur.com/N6WFVmn

Ktoś coś wie na ten temat? Oczywiście router działa w trybie Router ponieważ działa w bridge mode Archer C5400 + TD-W9970

Proszę o jakiekolwiek sugestie z góry dziękuje

A jaka jest wersja firmreware tego routera ?

1.2.5 Build 20190411 rel.52981(4555)

Spróbuj go zresetować do ustawień fabrycznych, połącz go z TP-Link Cloud i spróbuj ponownie. A te opcje DoS, które są na screenie, to nie powinny być na on, a nie off ?

Mam połączone z tplink cloud, do ustawień fabrycznych już przywracałem.Screen który dałem jest tym czego mi brakuje.W wersji 160927 to co wysłałem na ss jest lecz od wersji 170912 jakoś tego brakuje
https://www.tp-link.com/pl/support/download/archer-c5400/#Emulators Na internecie dużo nie ma o tej funkcji ale nie mam pojęcia czemu została prawdopodobnie usunięta

A próbowałeś zmienić firmreware na jakiś nowszy albo starszy, który ma tą opcję ?

Nie znalazłem ostatniej wersji która zawierała te funkcje

Przejżałem ten emulator i faktycznie w zakładce zabezpieczenia nie ma tej opcji, ale na jej miejscu jest wbudowany pakiet TP-Link HomeCare.(antywirus) Pewnie dlatego nie ma tej opcji.

I niestety została prawdopodobnie całkowicie usunięta.
Firewall SPI w ogóle nie działa, a to jedyna pozostałość po tamtej funkcji.
Przyszłościowo kupie jakieś cisco albo ubiquiti

No i pewnie już nic z tym nie zrobisz.
Pozdrawiam

Również pozdrawiam i dzięki za odzew.

Generalnie uwaga ogólna: (D)DoS jak już dotrze do twojego routera to już za późno, bo po prostu masz zapchane łącze przychodzące i zablokowanie tego ruchu jest mało skuteczne. To musi niestety robić operator, no chyba, że mówimy do DoSach mniejszych niż szerokość twojego łącza.

Co do szczegółów - to możesz pewnie zrobić tylko dowgrade do wersji z pełmnym panelem, o ile taka wersja jest dla twojej pododmiany routera.

Pada na zwykły atak DoS 50Mbps ;[
Szukałem starej wersji ale nie znalazłem.Mówi się trudno