Archer c5 problem z połączeniem/instalacją

Możesz zmniejszyć jeszcze testowo prędkość radia do 11g na tp-linku i wyłączyć wszystkie automaty, ustawić kodowanie WEP lub WPA. Ewidentnie problem z kartą.

nie wiem o co chodzi przy tych sieciach :slight_smile:

ustawiłem teraz bez zabezpieczeń i mi się połączyło .

Pobawię się jeszcze trochę .

Czy można jakieś hasło ustawić żeby nikt mi nie wchodził na sieć ?
Tak to jest chyba tego wina masz racje.
Bo bez zabezpieczeń mi działa a jak tylko włącze zabezpieczenia to nie mogę się połączyć.

Masz tam konfigurację AUTO a ustaw konkretny wartości, kanał i wartość 20MHz dla szerokości pasma.
Spróbuj z WEP lub WPA w Wireless Security.

eh lipa ... zaczekam bo do routera mają mi gratis przysłać tą karte t4u zobaczymy z nią ...

Dziękuję za podjęcie tylu prób pomocy.

Dostałem już promocyjną kartę T4U teraz wszystko łączy się bez problemu samo.
Maksymalna prędkość 300 w 2.4 G
Moje pytanie czemu nie chce mi się połączyć w DUALU i zwiększyć prędkości ? Wireless mode pokazuje mi standard N

Spróbuj inaczej nazwać sieć 5GHz i połącz się z tamtą siecią. Powinieneś mieć połączenie na 867Mbit

Wcześniej się różniły, zmieniłem na tą samą nazwe i też nic .
Zmieniłem, żeby AP działał tylko w 5g i nie mogłem się połączyć bo nie widział sieci.

Coś chyba z ustawieniami karty .
Zainstalowałem oprogramowanie i pojawiła mi się aplikacja Tplinka może tam coś trzeba ustawić .
Ale w sumie nic ciekawego nie można tu ustawić.

Podłączyłeś ją do portu USB3.0?

tak

Spróbuj wymusić korzystanie z USB3.0:

U mnie na tej karcie w porcie USB2.0 nie wyszukuje sieci na 5GHz

Miałem ustawione na auto i zmieniłem tak jak napisałeś 3.0 i dalej tak samo ...

Ale próba niezła nie wpadłbym na to.

Zainstaluj inssider i sprawdź czy on wyszukuje sieci WiFi w 5 GHz. W routerze spróbuj zmienić kanał wifi na 36

Post wyżej mówiłeś aby wymusić działanie USB w 3.0 pobawiłem się trochę i tam jest jeszcze opcja wireless mode ... tam zmieniłem na a/n/ac to była tego wina .
OK jest inny problem zmieniłem na kanał 36 tak jak mówiłeś.
I prędkość spadła również z zasiegiem.

Ale co ciekawego przy auto nie widzi wcale sieci 5g. Czy mam dalej zmieniac te kanały może to o to chodzi ?

w dodatku nie chce mi się połączyć z siecią 2.4 jednoczesnie

A jaka jest prędkość?

Ustaw region na polska.

na 2,4 była 250-300 zasieg był 100%

teraz na 5 jest 150-260 75-85%

w dodatku nie chce mi się połączyć z siecią 2.4 jednoczesnie

Nie będzie ci działać jednocześnie na obu sieciach na jednym sprzęcie.

Karta jest dualband ale nie pracuje w obu pasmach jednocześnie.
Na 5GHz jest słabszy zasięg bo jest inna propagacja fal w wyższej częstotliwości.
Spróbuj przysunąć komputer bliżej routera i sprawdź jeszcze raz.

Mam stacjonarny komputer wiec nie ma opcji . A na laptopach mam USB 2.0

równo 10 metrów jest do Routera i sygnał w linii przechodzi przez 2 ściany łazienki

Prędkość trzyma się w 95% 130 Mbps a zasięg nie spada poniżej 70% i nie jest lepszy jak 85% a predkość nie przekroczyła ani razu 260Mbps

Takich prędkości to był się spodziewał na poziomie 20-30%

Postarałem się zmniejszyć odległość o 2 m router przybliżyłem i o metr karte są w linni prostej i omijam łazienkę.
Sygnał mam głównie 95 % i max 325Mbps

w teorii do 1200 Mbps sporo mu jeszcze brakuje ;/
o ile to wina zasiegu

Jak długi można zastosować kabel na USB 3.0 żeby nie było straty sygnału ? ( to chyba nie ma znaczenia jak w przypadku skrętki )