Archer c5 problem z połączeniem/instalacją

Cześć,
Zainstalowałem nowy router na laptopie zgodnie z instrukcją szybkiej instalacji. OK wszystko tam śmiga .
Mam komputer stacjonarny w drugim pokoju.
Widzę sieć wiec klikam połącz -> "ustawienia dla tej sieci nie sa zgodne z wymaganiami sieci " i czerwony krzyżyk przy sieci .
Dostawce mam UPC wiec Archera podlączyłem do pudełka upc kablem.
Na laptopie instalacja przebiegła bezproblemowo . Odłączyłem kabel i śmiga na Wi-fi .
Ze stacjonarnym nie mam pomysłu a wszystkie opcje są chyba prawidłowo wpa2-personal /aes tak samo jak na laptopie.
W ustawieniach routera nic nie kombinowałem wiec wszystko powinno byc ok.
Hasło jest dobrze wpisane a gdy chcę połączyć sie z routerem wpisując tplinklogin.net wyskakuje mi http://ww1.tplinklogin.net/ wykup domene

Co to za system operacyjny na tym problematycznym komputerze?

win 7

Miałeś wcześniej skonfigurowane jakieś połączenie?

Tak z routerem upc thomsonem .
W zarzadzaniu sieciami kasowałem i łączyłem się po kilka razy z tymi sieciami to też nic nie dało. Usuwałem też wszystkie i zostawiałem samego tp-linka.

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługa sieci i sprawdź tam możliwość połączenia.

Nie pokazuje się okno do wpisania hasła?

Pokazuje sie i haslo jest poprawne.

Sprawdź ten tryb awaryjny.

W trybie awaryjnym łącze się ze starą siecią na wi fi a z tą nie mogę wyswietla mi błędne hasło.
Hasło jest poprawne sprawdziłem na routerze i w laptopie ( wyświetl znaki hasła ) i wszystko jest poprawne.

Konfiguracja WPA2/AES w Wireless Security na routerze?

Tak po za tym taka konfig jest na laptopie a inaczej by się nie połączył.

Mówię o zakładce Wireless Security na routerze, czy masz tam skonfigurowane kodowanie WPA2/AES. Działający komputer mnie nie interesuje.

Napisałem, że tak.

Próbowałeś (testowo) sieć bez zabezpieczeń ustawić na routerze czy się połączy?

Próbowałem przed chwila i się nie udało.

Co to za karta sieciowa? Próbowałeś poszukać aktualizacji sterowników?

Chwila bo ustawiłem siec bez zabezpieczeń i nie zrobiłem restarta Archera . Teraz mam neta na stacjonarnym lecz dalej świeci się ikona z krzyżykiem. Zrobie restarty i zaraz dam znać

W zasadzie to czasem pojawia się ta ikona z krzyżykiem i co jakiś czas zmienia się na dostęp .

Szukałbym problemu w systemie lub sterownikach.

Wykasowałem siec na laptopie i połaczyłem się stacjonarnym ( router zresetowałem )
Pojawiło mi sie nowe okienko o konfiguracji sieci zrobiłem to i miałem neta z tym krzyżykiem (net chodził)

Lecz nie mogłem już wtedy połączyć się laptopem.
Wniosek - nie pozwala działać jednocześnie mi na 2 komputerach